Носител на картичката Ekster MagSafe: стилски и практичен

Во ерата на плаќања со картичка, па дури и со мобилен телефон, сè повеќе е непријатно да носите тежок и обемен паричник во џеб и благодарение на сопственикот на картичката Ekster MagSafe, што е минато.

Ова време на пандемија ќе остане запаметено по многу лоши моменти, но исто така мора да се признае дека има и свои добри работи, како што е огромниот поттик што им го даде на плаќањата со картички и мобилни телефони. Многу бизниси кои претходно не ги прифаќаа овие видови плаќања, сега ги прифаќаат без никакви загрижености, и ако пред да платите појадок со картичка може да предизвика лош изглед, сега тоа е најнормалното нешто на светот. Со сето ова, сè повеќе е непотребно да го влечете паричникот или чантата со вас. Општо, носам лична карта, сè уште неопходна, и кредитна картичка во случај плаќањето со мобилниот да не работи, што понекогаш се случува.

Па, овој држач за картички Екстер ми го решава проблемот, бидејќи можам да носам две картички (дури три, иако е претесна за мене) и да ја прикачам на мојот iPhone благодарение на неговата компатибилност со системот MagSafe, што го прави обединете се магнетни со него. Овој сојуз со магнети е многу силен, а исто така и благодарение на неговиот аранжман, држачот на картичката се усогласува совршено со мојот iPhone, без да се движи. Отстранувањето и ставањето е лесно, но во исто време Ви дава сигурност затоа што нема да падне без да забележите или кога ќе го ставите во џеб. Лесно е исто така да ги вметнете и отстраните картичките од нивните слотови, дури имаме дупка во задниот дел за да ја отстраниме внатрешната картичка, иако никогаш не ми била потребна, таа работи добро без да ја користам.

Држачот за магнетна картичка е изработен од кожа со врвен квалитет и неговите завршни работи се повеќе од совршени. Неговиот допир е многу пријатен и совршено ќе се комбинира со која било компатибилна футрола, иако изгледа спектакуларно со кожни футроли. Мора да имаме предвид дека за да биде магнетски фиксиран додека се користи футрола, тој исто така мора да биде компатибилен со MagSafe. Можеме да го користиме директно со нашиот iPhone, без случај, како што претпочитаме. Достапно е само во црно.

За време на две недели што го користев, го најдов овој држач за магнетна картичка исклучително удобен и практичен, бидејќи целосно заборавив да го носам паричникот, што ќе биде одлична вест кога ќе пристигне убавото време и заборавиме на јакните. Носењето на мобилниот телефон во вашиот џеб ќе биде доволно, и ако во кое било време сакате да го отстраните, како на пример кога ќе го оставите телефонот на вашето дете, треба само една секунда за да го направите тоа. Ниту еднаш не го испуштив од мојот iPhone кога го ставав или го вадев од џеб за време на ова време на тестирање, нешто што ми предизвика сомневање на почетокот, но за кое бев целосно убеден со овој тест.

Мислење на уредникот

Држачот за магнетни картички Ekster MagSafe е одлична опција за оние од нас кои сакаат да го остават паричникот дома кога ќе излеземе. Со простор за носење две / три картички, нејзината магнетна врска е многу безбедна, а екстремната слабост не прави дури ни да сфатите дека го носите во вашиот џеб. Направена од врвна кожа, нејзината цена е многу пониска од опцијата што ни ја нуди Apple, а исто така е и потенка. Го имаме на располагање на веб-страницата на Екстер за 31,20 долари (линк) на кои треба да додадеме 13 $ од трошоците за испорака. Дури и со овие трошоци, сепак е поевтино од онаа на „Епл“.

Носител на картичката MagSafe
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
$ 31,20
 • 80%

 • Дизајн
  Уредник: 90%
 • Издржливост
  Уредник: 90%
 • Завршува
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 90%

Добрите

 • Елегантен и ултра тенок
 • Премиум кожа
 • Простор за 2-3 карти
 • Силна магнетна врска

Contras

 • Достапно само во црно

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.