Amazon ни го нуди својот кабел Lightning MFi за многу поевтина цена

Амазон-молња

Ако сакавме да именуваме негативна точка за „Епл“ и нејзините производи, мислам дека огромното мнозинство од луѓето би го кажале тоа цените се малку повисоки отколку што би сакале. Доплата е присутна и во вашите уреди и во додатоците за нив. Но, се чини дека Амазон пристигнува за понудете ни поекономична можност во една од најважните додатоци за iPhone: кабелот молња.

Каблите за полнење што ни ги даваат Купертино имаат две карактеристики кои не се сложуваат добро едни со други. Првиот е дизајнот, кој е многу фин и има посебен допир. Втората карактеристика е дека, ако не бидеме внимателни и го свиткаме во близина на приклучоците, кабелот на крајот ќе се олупи, целосно уништувајќи го неговиот имиџ.

Од друга страна, нормалното официјално молња на Apple е 1 метро, што е недоволно во некои ситуации и може да биде фрустрирачко. Како и да е Молња што ни ја нуди Амазон е два метра, што ни дава многу поголема слобода и мир на умот, ви велам дека имам официјална 2м Молња и немав ниту еден проблем со вселената со овој кабел.

Како да не е доволно, Амазон го постигна Сертификација за MFi (Направено за iPhone - Направено за iPhone), што значи дека кабелот ќе работи совршено и без изненадувања, бидејќи Apple им даде зелено светло за производство на истата.

Во однос на цената, верзијата што ни ја нуди Amazon чини 12.98 € со вклучена испорака. Многу пониска цена од 35.05 € од официјалната молња (ако додадеме испорака) со иста големина. Дури има цена од околу половина од верзијата од 1 милион.

Би сакал да го ажурирам овој пост со додавање на впечатоци за некои корисници кои купиле молња од Амазон. Постојат корисници кои се жалат дека квалитетот остава многу да се посакува и дека сè што блеска не е злато. На крајот, опцијата што ни ја нуди Амазон е она што сакам да го нарекувам „облог“: можеме да се обложуваме и да победиме или можеме да го обложуваме и изгубиме она што го обложуваме. Лично, не успеав да го потврдам, мора да се каже и морам да им верувам на корисниците кои тврдат дека може да се појават проблеми. Затоа не сакам да зборувам за овој кабел како да е одличен избор.

Купи - Кабел Амазон MFi


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

22 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Д-р чудно dijo

  Не знам како ќе го сториш тоа за да не се расипе кабелот затоа што се направени со пластика што се деградира со топлина. Треба само да го споредите со кабелските 30 нога од првите iPod-и што сè уште ги користам кога оригиналните кабли на iPhone 4 се расипани подолго време ... Моралните тие се расипуваат побрзо и треба да купите друг; Најбогатото јаболко ...

 2.   Адамс Хосуе Ерера dijo

  Го имам долго време и веќе не ми успеа! Добро е, но не толку!

  1.    Луис Марио Калдера dijo

   Дали е тоа рамката?… +

  2.    Адамс Хосуе Ерера dijo

   Да

  3.    Пабло Апарисио dijo

   Ви благодариме за вашиот коментар Прочитав повеќе поплаки и го ажурирав записот (прецртување на она што не дава проблеми и додавање / менување на пасус за рефлексија)

 3.   Фреди Гарсија dijo

  Кабелот за пионер е многу подобар

 4.   Естер Херера dijo

  Да, како кабелот да се расипува на чист стап!

 5.   Фреди Гарсија dijo
 6.   Хозе Антонио Гомез dijo

  Мислам дека два метра молња кабел е подобар затоа што дава поголема слобода за синхронизација на вашиот iPhone !!!

 7.   АРМИН ЈÁÑЕЗ dijo

  Здраво, дали може да ме известите ако можете да купите од МЕКСИКО.

 8.   Fer dijo

  Цицаат камазонски кабли. Тие се кршат пред оној на Apple, што веќе се лоши.

 9.   Норберто Санчез dijo

  кабелот амазонда добар резултат и освен тоа е поевтин

 10.   Пабло Гарсија Ллорија dijo

  Имам црно од 2 метри 6 месеци и сè е совршено

 11.   столк3р dijo

  Овде имате заверен кабел со одлични квалитети што го купив пред 1 година и како првиот ден и за помалку од кабелот Амазон, поздрав.
  http://www.amazon.es/gp/product/B00M3ZKL2M?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o03_s00

 12.   Jordорди ДиПла dijo

  Го имам долго време, 2 метри црно. Тоа оди совршено.

 13.   духот dijo

  Амазон лансира ?? Овој кабел е во Амазон, вие дури не знаете, не продавајте ни велосипед, само кажете дека штотуку дознавте дека Амазон го продава кабелот ...
  П.С да видиме дали можете да ставите дел од iwhach што тешко дека сте ставиле нешто

 14.   Рики Гарсија dijo

  Ставив пружини за пенкало зезнати на краевите и вистината е дека оди одлично, го имам овој кабел откако излезе iPhone 5 и продолжувам да го користам со 6 и го зачував овој повторно. Можете да пребарувате фотографии во Google

 15.   феде55 dijo

  Партнер, треба да го смените насловот на веста бидејќи овој кабел е надвор веќе долго време. Го купив кога живеев во САД пред повеќе од една година. Во тоа време ме чинеше 14,99 УСД, иако според она што го гледам сега го имаат по цена од 9,79 УСД, бидејќи Јенки секогаш мислат дека во Европа сме богати. Воодушевен сум од кабелот, тој никогаш не ми откажа и го користам и за iPhone и за iPad, единствената лоша страна што можам да ја ставам е што секој два на три се исклучува кога го полнам заради случајот (треба да направете го конекторот тад подолго), но претпоставувам дека тоа е нешто што исто така ќе се случи со службените, инаку "нула" проблеми.

 16.   Ходор dijo

  Купив поскап BOSE и се скрши после еден месец и многу лошо. И дека имаше 5 starsвезди на Амазон. Пред три месеци зедов неколку кабли од Амазон и одлично, многу мандат и тие сè уште работат како првиот ден. Тие изгледаат добро завршени и силни.

  Во случај моето искуство некому да му служи.

 17.   XaviC dijo

  Не можам баш да разберам што по ѓаволите правите со каблите ... Ги имам сите кабли (30-пински, молња) од ipod 4 или 5, сите ајфони и никој не е расипан. Но, ајде, не навестување дека ќе се скрши или пропадне. Јас сè уште сметам дека луѓето денес ги третираат работите како да се гаџети од пред 30 години.

 18.   Ческо Аламан dijo

  Па, јас сè уште го користам мојот кабел од 30 пина од ipod видеото што го купив во зората на човештвото и со речениот ipod и со мојот iphone 4s и тој продолжува да работи совршено и во иста состојба како кога го купив ...
  Не знам каква корист ќе им дадоа другите, но со кабелот не бев многу внимателен да кажам: валани, паднати, оставени на контролната табла на автомобилот во текот на летото на полно сонце ... и останува исто (нешто обезцветен и со гребнатини, но совршено)
  Според моето искуство, не ризикувам ако истиот кабел трае повеќе од 8 години ... иако не негирам дека во иднина ќе можам да го тестирам.