RadarGo е единствениот функционален радар Pokémon Go што го најдовме

радарго

Дека радарот што ни го нуди Ниантик во Покемон Го е нешто што не можеме да го негираме, реалноста е дека не ни покажува во која насока се Покемоните и има премногу радиус на дејствување, во многу наврати одиме премногу чекори за да најдеме покемони што ни се појавуваат во прашање или едноставно одиме во спротивна насока и додека сфатиме дека покемоните веќе ги нема. Со RadarGo ова ќе престане да ни се случува. Ние го тестиравме RadarGo со недели и реалноста е дека тоа е единствениот вистински Pokémon Go Radar што го најдовме во App Store со фантастични резултати. Запознајте го подетално.

За почеток, најважно е дека тоа е тотално бесплатна апликација, иако како би можело да биде поинаку, тоа вклучува купувања во апликации, како скоро сè што е бесплатно од App Store. На вашиот радар можеме да ги видиме сите информации, најмногу шест Покемони околу нас.а, што укажува на нивната оддалеченост со компас и оние што треба да се појават за неколку моменти во зелена боја. Најинтересно е што ни нуди и далечина на која се наоѓаат Покемоните, на овој начин ќе одлучиме дали вреди да се оди или не за одреден Покемон.

Друга од функциите што ги има е дека има калкулатор за еволуција за Покемони, така што ќе знаеме кои Покемони ќе излезат и неговиот компјутер пред да ги развиеме. Од друга страна, не троши прекумерна батерија. Како негативна точка ќе кажеме дека засега е само на англиски јазик. Willе ни покаже до шест покемони во близина, ако сакаме да видиме повеќе што мораме купете ја премиум верзијата за само 0,99 €. Вреди ако се шетате добро, реалноста е дека по извршените тестови, радарот е целосно точен и точен. Тешко е само 27,1 Mb и како што веќе ви рековме, тој е универзално достапен во iOS App Store за кој било уред над iOS 6.0.

Апликацијата повеќе не е достапна во App Store

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хозе dijo

  Може ли да лигавиш затоа што го носиш?

 2.   Герсам Гарсија dijo

  Iousубопитна беше единствената што не ме симна затоа што од „таму“ никој од нив не работеше, но ова е СОВРШЕН.

 3.   Ричард (@rick_rk) dijo

  Тука е и „Go Radar“, кој беше објавен пред неколку недели од креаторите на хакерот „Poke Go ++“.

 4.   Ironелезо-55-човек dijo

  Можеме ли да ја блокираме сметката ако ја користиме оваа апликација?