Во живо на Светскиот мобилен конгрес за мобилни телефони 2016 со Блог на Актуелидад

MWC14

Овој понеделник започнува 22-ри најважниот настан за мобилни телефони низ целиот свет, во главните конкуренти на Apple ќе ги покажат картичките со кои ќе ги оспоруваат пазарните удели на оваа 2016 година во која неодамна влеговме.

Во случај на ваков калибар, компании како Samsung, Qualcomm, LG, Sony, Huawei, Xiaomi, ZTE, Nokia и бесконечни компании повеќе што ќе претставува нови карактеристики како што се семејството Галакси С7, LG G5, Qualcomm Snapdragon 820 и многу повеќе.

За среќа или за жал Apple не присуствува на овој настан, оваа компанија не сака да го следи стадото и претпочита да организира свои настани, што не е лошо затоа што уживаме во нив одделно, и покрај тоа индиректно ќе биде присутно со тоа што компаниите ќе бидат одговорни за нејзините главни компоненти (како што е Qualcomm , Imagination Technologies) или додатоците што ќе ја одбележат оваа година.

На овогодинешниот Светски конгрес за мобилни телефони се очекува да го видиме Samsung Галакси S7 (од кои ќе имаме лице в лице), проверете дали јужнокорејската компанија решила повторно да го смени својот дизајн или да го задржи тој од минатата година и исто така да видиме со каква новина го напаѓа пазарот оваа година и дали навистина е достоен противник на iPhone 6s и 6s Plus, јас лично морам да им честитам бидејќи завршија одлична работа минатата година, и според мене Galaxy S6 е најдобриот телефон во семејството Galaxy од сите погледи.

Исто така се очекува да може да го види и LG G5 и неговиот секогаш активен екран и модуларната батерија, нешто за што немаме многу детали, но кое несомнено ќе го покриеме целосно, а оваа година како специјален гостин се очекува Xiaomi и неговиот Mi 5, можеби паметен телефон што може да направи револуција во пазарот на Android и ставете го iPhone нов конкурент во веќе обемната листа.

Список на медиуми

MWC Eventе го покриеме овој настан од многу точки во блогот на Актуалидад, и на социјалните мрежи и на нашите специјализирани блогови на секоја тема, вклучително и iPhone News, Androidsis, Gadget News, итн ...

Можете исто така да нè следите понатаму Instagram, во различни сметки на Twitter или дури и јас лично ќе емитувам преку перископ (во потрага по JuanColilla или следење на Твитер до @HuanColilla) неколку секвенци во живо од овој важен настан на кои ќе присуствуваат разни соработници на тимот на блогот Actualidad.

блогови

Социјални мрежи

Што очекуваме?

GSMA

На секоја веб-страница ќе ги покриеме новостите поврзани со нашата тема, кои доаѓаат директно од MWCЗатоа, препорачливо е да ги следите сите што ве интересираат да бидете во тек со апсолутно сè што е претставено.

Во iPhone News ќе покриеме новости поврзани со носечка технологија (погодни за носење), иновативни додатоци за iPhone, интересни услуги за корисниците и дури ќе тестираме терминали како што се Galaxy S7, многу очекуван смартфон и од кој ќе имаме лице в лице по првите впечатоци за да видиме дали Samsung е горе на задачата или не оваа година.

Се надеваме дека овие денови полни со новини и нашите напори да ги покриеме ќе ви овозможат да почувствувате од прва рака што е да присуствувате на настан од ваков калибар, се надеваме дека ќе се видиме наскоро преку нашите средства


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Рафа dijo

    Дали Apple не сака да „го следи стадото“? Секако, Apple веќе има свое стадо. Она што го сака Епл е да гледа многу во папокот. Доживотно.