Забележливост, бесплатна апликација за оваа недела

забележливост

IOS уредите се неверојатни алатки за мноштво комунални услуги, од прелистување на Интернет, слушање музика или нивно користење од ден на ден за правење белешки.. И дали нивната одлична изведба ги прави наши најдобри лични асистенти.

Денес ви донесуваме која е апликацијата за недела, една од најдобрите апликации за земање на каков било вид белешки, за кои ќе разговараме Notability, апликација развиена од Ginger Labs уште во јануари 2011 година и чија цена беше 4,99 долари. Сега можете да го набавите во App Store бесплатно бидејќи е апликација за недела во App Store.

И, тоа е дека Notability оди подалеку од она што може да ни го обезбеди апликацијата „Белешки“ на нашиот iOS уред, и тоа е тоа освен што можеме да пишуваме текстуални белешки (преку нашата тастатура), можеме да пишуваме и рачно, па дури и да додаваме гласовни белешки. Нешто многу слично на она што апликациите како Evernote можат да ни ги понудат, но тоа од моја гледна точка Notibility оди подобро.

Треба само да ги видите сликите од екранот понудени во дневникот на Apple Store и може да видите што Забележливоста може да биде вашата најдобра алатка за „автоматизација на канцеларијата“, можете дури и да прегледувате PDF-датотеки и да вметнувате белешки во нив. Повеќе од интересна алатка за учениците и наставниците како што ни кажуваат од самиот Apple (се појавува во новиот дел од App Store наменет за наставниците).

Исто така, забележливост ви овозможува да ги синхронизирате белешките преку услуги како што се iCloud, Dropbox, Box или Google Drive, така што ќе ви овозможи да ги имате сите ваши белешки на сите ваши уреди.

Забележливост Има цена од 2,69 €, па затоа е повеќе од препорачливо да ја купите апликацијата во текот на оваа недела, бидејќи како што е апликација за оваа недела, можете да ја купите бесплатно до следниот четврток, 8 мај.

Значајност (врска со AppStore)
Забележливост8,99 евра

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.