Plantronics BackBeat FIT, безжичен звук за спорт [SWEEPSTAKES]

plantronic-backbeat-fit-01

Иднината на слушалките е веќе повеќе од решена: каблите мора да исчезнат. Ако мејнстрим слушалките сè уште не сакаат да попуштат во појавата на безжична технологија, спортските слушалки одамна станаа големи во технологијата Bluetooth. Играњето спорт бара слобода на движење, а да имате кабел поврзан на вашиот iPhone од една страна ве принудува да го носите телефонот со вас, нешто што со сегашните модели од повеќе од 5 инчи не е секогаш пријатно, а од друга страна кабелот секогаш се закачува таму каде што не треба. Plantronics е бренд кој одамна ни нуди одлични безжични слушалки дизајнирани за спортисти, и Неговиот нов модел BackBeat Fit е одлична опција за оние кои бараат лесни, удобни слушалки со добар звук и отпорни на лошите временски услови.. Исто така, овој модел може да биде ваш, затоа внимателно прочитајте до крајот на објавата.

Максимална удобност

plantronic-backbeat-fit-05

Обликот на слушалките е дизајниран да одговара совршено во вашето уво и да се држи без да ви биде непријатно. материјалот во кој се направени покрај анти-лизгање е многу флексибилен и ставањето на слушалките е многу едноставно, и парчето што е вметнато во ушниот канал се вклопува многу добро и е фиксирано за да не паднат слушалките со нормални движења на која било спортска активност. Beе можете да трчате или да извршувате активности во теретана без да ги прилагодувате слушалките толку често, така што треба да се грижите само за подобрување на обележувањата, а не дека може да паднат.

Како негативна точка да се напомене дека тие вклучуваат само една големина на рампа, што во мојот случај совршено се вклопува, но на други луѓе со помали уши може да им треба помало. Пристапот до контролите е исто така удобен благодарение на фактот дека тие се наоѓаат во парчињата поставени на увото, не само што ќе можете да контролирате репродукција на музика, туку исто така ќе можете да одговарате на повици.

Отпорност на вода и пот

Спортските слушалки мора да бидат подготвени да одолеат на лошите временски услови и пот, а со овие BackBeat Fit нема да имате никаков проблем благодарение на фактот дека се отпорни на обете. Сертификацијата IP57 потврдува дека нема да има проблем со прашина и водаИако тие не се наменети за употреба во спортови на вода, како што се гледа од фактот дека Bluetooth технологијата не работи под вода. Материјалот во кој се изработени е многу флексибилен и мек на допир, а финишот во светли бои исто така треба да додаде рефлектирачки елементи на задниот дел што ќе додаде малку поголема видливост.

plantronic-backbeat-fit-02

Со апликација за iOS и Android

Plantronics често додава нешто дополнително на своите слушалки со апликација што ви овозможува да контролирате некои од функциите на слушалките. Благодарение на апликацијата за iOS и Android, можете да го промените јазикот на сигналите, да го ажурирате фирмверот на слушалките, па дури и да управувате со кој уред сакате да се поврзе. Кога ќе ги вклучите, дали сте се поврзале на iPhone и дали сакате да ги користите со вашиот iPad? Треба само да ја отворите апликацијата и да го изберете iPad, многу поудобно отколку да одите околу поврзување и одврзување уреди според оној што сакате да го користите во тој момент.

Автономија до 8 часа

Батеријата е секогаш слаба точка на овие слушалки, но овие BackBeat Fit ветуваат до 8 часа траење на батеријата со едно полнење. Иако не успеав да го потврдам тоа, бидејќи никогаш не сум ги користел 8 часа по ред, моите пресметки се многу блиску до тоа времетраење во реалниот живот, и во зависност од тоа како ги користите, можете да уживате во нив без проблеми за недела Исто така, благодарение на индикаторот за батерија што iOS го вклучува во статусната лента и аудитивните сигнали кои секогаш ви кажуваат колку време за слушање ви останува секогаш кога ќе ги вклучите, тоа никогаш нема да ве изненади и нема да можете да уживате во вашата омилена музика. И ако ова се случеше, 15-минутно полнење ќе ви овозможи до еден час автономија.

plantronic-backbeat-fit-04

Квалитет на звук без да ве изолира

Играњето спорт на отворено со слушалки што слушаат музика е задоволство, но не можеме да заборавиме дека воопшто не е препорачливо да се изолираме од светот околу нас, без разлика дали сме во земјата или во градот. Користењето слушалки кои целосно ве изолираат однадвор е сериозна грешка што може да доведе до несреќи и затоа овие BackBeat Fit ви нудат квалитет на звук и совршена моќност што ви овозможува да уживате во вашата музика без да бидете изолирани од она што ве опкружува. Аудио квалитетот е повеќе од добар, секој што пробал слушалки од оваа марка ќе знае дека нема непријатни изненадувања., а јачината на звукот е повеќе од доволна дури и кога спортувате во градот со сообраќајна бучава наоколу. Опсегот на Bluetooth е вообичаен за овие уреди, до 10 метри. Во пракса, немам претрпено исклучувања кога го земав iPhone-от со себе, аудиото беше со добар квалитет без парчиња.

Заклучок

Plantronics BackBeat Fit е одлична опција за оние кои бараат Bluetooth слушалки со доволно автономија неколку дена и со квалитет на звук што јасно ги разликува од другите подостапни модели. Неговите материјали отпорни на вода и прашина ќе ве натераат да заборавите на надворешните агресии, а неговата употреба е многу пријатна за повеќето корисници.Иако оние со помали уши може да имаат проблем да не вклучуваат ушни влошки со различна големина. Нивната вредност за парите е добра, и можете да ги купите преку Интернет во продавници како Амазон.

Мислење на уредникот

Plantronics BackBeat Fit
 • Оценка на уредникот
 • 4.5 ratingвезден рејтинг
99,99 a 129,99
 • 80%

 • Plantronics BackBeat Fit
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 80%
 • Удобност
  Уредник: 90%
 • звук
  Уредник: 80%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%

Добрите и лошите страни

Добрите

 • Достапно во различни бои
 • Добри завршни работи и материјали
 • Многу удобно
 • Отпорност на вода и пот
 • Добар звук без парчиња
 • Интегрирана контрола на јачината на звукот
 • Функција без раце
 • Автономија од 8 часа во континуирана репродукција

Contras

 • Опсег од 10 метри
 • Не вклучува влошки со различна големина

Дали сакате да освоите неколку слушалки?

Како што разговаравме на почетокот на објавата, можете да освоите единица од овие фантастични слушалки. За да го направите ова, само треба да учествувате во нашиот едноставен натпревар што се базира на два чекори:

 • Посетете ја нашата страница на Фејсбук и добијте гласачко ливче за лотарија.
 • Покани ги твоите пријатели да се види и да учествува во томболата. За секој пријател што правилно ќе го поканите, ќе добиете дополнителен билет за натпреварот ... неограничени пријатели! Затоа, не двоумете се и поканете што повеќе пријатели да ја освојат наградата. Може да ги поканите вашите пријатели да ви помогнат преку е-пошта, Фејсбук, Твитер, Гугл Плус, Тамблр или Пинтрест. Се сеќавам дека секој пријател што ќе влезе е уште една опција да ја освои наградата.

И за сите што сте нови Препорачуваме да се претплатите на нашиот билтен за да ги примате сите новости со кликнување овде.

Слушалки Plantronics BackBeat FIT


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

9 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Даниел мадразо dijo

  Квалитет на звук ????? Никогаш не сум жалел за толку многу купување. 80 евра и звучат полошо од оние на АВЕ. Покрај тоа што имаат многу мал волумен, злобни апликации и нулта поддршка.
  Youе ти платат добро.

  1.    Луис Падилја dijo

   Производ со 297 оценки со 5 Amazonвезди на Амазон и 112 оценки со 4 starвезди зборува за тоа. Исто како и вашиот коментар.

   1.    Луис Алберто Мартинез dijo

    Здраво Луис, одлична анализа, иако не можам да одлучам помеѓу овие или моќните ритам 3 поради чипот w1, или да видам дали е можно да ги прегледате овие.
    Имам уште едно прашање, каков капак носиш? Само барам еден тенок, но не го покрива дното за да можам да го користам со приклучокот за звучници.
    Благодарам и почит

    1.    Луис Падилја dijo

     W1 чипот на Apple ќе им овозможи на вашите слушалки ексклузивни функции, како што е автоматско спарување според сметката iCloud, нешто прилично удобно. Не се сомневајте дека ако некои ритами со W1 паднат во наши раце, ние ќе ги прегледаме, и ве уверувам дека ќе ги направиме AirPods веднаш штом ќе бидат достапни.

 2.   Isidro dijo

  Добар ден. Велејќи дека ги имам нешто повеќе од две години, откако барав, купив и вратив други различни модели, конечно ги најдов овие. Оттогаш никогаш не излегувам без нив, дури и кога излегувам на мало трчање со нив ги носам на низок волумен како „музика во позадина“ и совршено ја слушам другата личност.

  Максималниот волумен е повеќе од прифатлив, што е повеќе, дури и во мотивационите песни обично не го вклучувам до крај. Можеби со целосно изолирање (што се согласувам со статијата, се чини потребно да се стори тоа) звукот да не е обвивен како оној на слушалките "во уво", типот на лентата за глава или дури и високата куќа компјутер. дефиниција

  Ги користам претежно за спорт, контролите се интуитивни, целосно компатибилни со iPhone, вклучително и Siri. За мене, кој некогаш станав опседнат со потрагата по совршени слушалки за трчање, тие испорачуваат совршено. Поминаа лета со неподнослива топлина, зими со под-нула студ и дожд, маратон во Мадрид помина низ вода, итн.

  И таму тие продолжуваат да се борат, ми се чини производ кој ми се покажа многу добро и кога ја прочитав статијата не успеав да избегнам да го коментирам моето мислење, не можам да се согласам повеќе.

  Поздрав, Исидро.

 3.   Eroеро Вилар Алонсо dijo

  Можно е со ажурирање на фирмверот, за ова ОДГОВОРНО ОДГОВОР; Дозволете да се поврзете
  наеднаш; Адаптерот за телефон и аудио BackBeat 81665-01. Да слушате ТВ или ланец
  Музички и во очекување ако има повици, за да може да одговорите на нив со нив.

 4.   крлос dijo

  Дали ждрепката е наменета само за Шпанија?

  1.    Луис Падилја dijo

   Не, тоа е меѓународно

 5.   Jerеронимо Вилар Алонсо dijo

  Разочарувачки: „Fit 2016 (PLT)“ со неговиот прекинат колега „BackBeat 906“.
  Требаше да пробам ажурирање на фирмверот, за овој BACKBEAT FIT 2016; Со меморирање (како што сметаат на страницата „Fit 2016“) 8 различни уреди со Bluetooth, сметав на ова, конечно, за да дозволам поврзување на телефонот и на кој било уред со Bluetooth, да го слушам музичкиот канал, Компјутер или телевизор, како стариот и прекинат „BackBeat 906“. Со кои би можеле да одговарате на повиците, без да престанете да слушате, музика или каков било звук од компјутер или ТВ, при прекинување на повиците.
  Тие (од куќата) ме советуваат дека пред една година побарав ажурирање за „FIT“, дека „КОРИСТЕ“, други со големина на оние на авијациските пилоти (за големи димензии). "(Не ми се допаѓа)". Само овие најмалите, бидејќи се добри и за прошетка, (не се гледам себеси на прошетка со пилот шлемови).
  Со „BackBeat 906“, јас често одам на прошетка, но тие се многу стари и истрошени.
  ЗАКЛУЧОК: Колку е посовремено и поактуелно, толку повеќе ѓубре и поскапо, само „Бизнис“ со низок квалитет.