Запомнете ги најважните настани со додаток на почетниот екран со Widget Studio

Со iOS 14, графичките контроли пристигнаа на iPhone, графички контроли што ни овозможуваат покажуваат информации за апликациите што ги користиме и тоа понекогаш избегнува да мора да ги отвориме за да се консултираме со нивната содржина. Покрај тоа, во комбинација со автоматизација можеме да искористиме неверојатна предност од нив.

Денес зборуваме за апликација, Виџет Студио, апликација за најбезмислени кои го поминуваат денот гледајќи во агендата за да избегнат пропуштање на некој од важните настани што ги посочија, апликација денес ни нуди бесплатни интегрирани набавки.

Widgets Studio е апликација која ни овозможува да воспоставиме важни потсетници во форма на графичка контрола на екранот на нашиот iPhone, така што секогаш ќе ги имаме на повидок и тоа ни покажува денови / часови што недостасуваат во форма на одбројување.

За разлика од која било апликација за управување со календарот, оваа апликација е дизајнирана да додадете важни настани, а не секојдневни задачи. Апликацијата може да се преземе бесплатно, но ако сакаме да извлечеме максимум од неа, мора да ја искористиме набавката во апликацијата што ја вклучува и што ни овозможува:

 • Синхронизирајте настани со други уреди преку iCloud.
 • Додадете неограничен број настани.
 • Увезете настани во календарот.
 • Додајте рамка за фотографии на додатоците.
 • Покажете градиент на графичките контроли.

Виџет Про

Оваа апликација ни ги нуди овие интегрирани набавки бесплатно до 6 часот наутро (полуостровно време) на 25 декември. До тоа време можете да искористите и отклучете ги сите одлики бесплатно.

Апликација и додаток за одбројување (врска на AppStore)
Апликација и додаток за одбројувањеслободен

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.