Започнете го настанот со претставување на новиот iPad

Долгоочекуваната главна тема „Калифорнија стриминг“ штотуку започна, а Тим Кук н surprised изненади со тоа што ни го покажа новиот iPad. Оваа година започна традиционалниот настан за iPhone со iPad.

Нов класичен iPad, со иста надворешна обвивка како и сегашниот, но целосно обновен внатре. Нов процесор и нови камери за еден од најпродаваните уреди на компанијата. Ајде да видиме.

Првиот уред што Тим Кук и неговиот тим соработници го претставија на традиционалниот настан на iPhone -ите на годината, беше iPad. Нова генерација на еден од најпродаваните уреди на компанијата.

И нејзините вести се внатрешни. ја држи истата надворешна обвивка. Тоа значи дека сите тековни додатоци за iPad, како што се тастатурите, ќе продолжат да се вклопуваат исто со ова ново ажурирање на уредот.

И како прва новина, како може да биде поинаку, нов процесор: A13 Bionic. нов чип со нов, понапреден Neural Engine што го прави 20% побрз од сегашниот, и три пати побрз од најнапредниот Chromebook.

Исто така, има нова предна камера: камера со широк агол со сензор од 12 MP специјално дизајнирана за подобрување на видео конференциите. Има автоматско врамување, како она што веќе го знаеме од iPad Pro, и не само за FaceTime, туку и компатибилен со други апликации за видео конференции од трети страни.

Екранот останува ист како сегашниот: 10,2 инчи. Го одржува истиот познат полнач од 20W. И ја зголемува вашата автономија да можете да работите цел ден без проблеми. Стандардно доаѓа со новиот софтвер за iPad: iPadOS 15.

Haveе има почетна цена од 329 долари за својот најосновен модел со 64 GB, и специјална цена за студенти од 299 долари. Apple го издава веднаш. Со други зборови, утре ќе прифати нарачки за новиот iPad.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.