Заштитете го вашиот iPhone без да бидете едвај забележани со Just Mobile TENC и AutoHeal

Само-мобилен-AutoHeal-06

Заштитата на вашиот iPhone е скоро задолжителна со оглед на неговата цена и леснотијата со која може да се лизне од нашите раце и да се удри на земја. Но, сите ние сакаме да можеме да уживаме во дизајнот на нашиот iPhone без да ги користиме понекогаш обемните заштитни футроли кои, покрај зголемувањето на големината и тежината на нашиот iPhone, ја прават бојата во која го купуваме нешто што едвај дури и запомнете.

Идеалот е несомнено да се постигне соодветно ниво на заштита, но тешко забележливо, и токму тука се издвојуваат куќиштето TENC и заштитниот екран Just Mobile AutoHeal. ДОТешко дека ќе забележите дека ги носите и тие исто така имаат особеност дека можат да залечат пред мали штети предизвикани од нивната секојдневна употреба.

Само-мобилен-AutoHeal-08

AutoHeal заштитникот е достапен во две големини за iPhone 6 Plus и 6s Plus, и за iPhone 6 и 6s, покрај две бои, црна и бела. Тоа е заштитник кој покрива 99% од предниот дел на вашиот iPhone, така што едвај забележувате дека го носите, но не ги достигнува рабовите на екранот. Материјалот од кој е направен не е калено стакло, туку е мешавина од компоненти, вклучувајќи полиестер и други материјали кои имаат својство на "само-заздравување" од мали гребнатини. Нема да мора да се грижите толку многу што со секојдневна употреба ќе се оштети, дури и ако не се обидете да го гребете со нож затоа што тоа нема да се поправи.

Неговата инсталација е прилично едноставна благодарение на многу деталните упатства и системот на налепници кои ви овозможуваат да го поставите заштитникот во правилна позиција пред да го лепите на екранот. Тоа навистина е систем што другите брендови треба да го усвојат бидејќи крајниот резултат е многу добар.

Само-мобилен-AutoHeal-12

Случајот Just Mobile TENC е достапен во три финиши: мат, про transparentирна и сива боја. Оној во овој преглед е специфично мат за iPhone 6s Plus и го имате на располагање и за iPhone 6 и 6s. Материјалот од кој е произведен е поликарбонат и има поголема цврстина од силиконските навлаки, но во исто време е пофлексибилен од традиционалните пластични футроли. Според Just Mobile нема да мора да се грижите дали ќе заврши како повеќето транспарентни случаи: случајот TENC не пожолтува или гребе лесно.Исто така е „само-заздравување“ да се отстранат оние мали гребнатини кои се јавуваат при употреба.

Само-мобилен-AutoHeal-07

Како што можете да видите на сликите футролата е навистина тенка и покрај тоа што е мат модел, тешко дека забележувате дека го носите. Комбинацијата на капакот и заштитникот е совршена и нема да имате проблем да се подигне околу рабовите за да се обвини капакот.

Може да ја набавите футролата Just Mobile TENC за околу 25 € en Амазон во која било од трите бои и големини, а заштитниот AutoHeal е исто така достапен во Амазон од околу 19 евра. Ако сте премиум клиент на онлајн продавницата, испораката е бесплатна. Ви оставаме видео во кое можете да ги видите тестовите што Just Mobile ги подложи на овие производи за да ги демонстрираат нивните лекувачки способности и комплетна галерија на слики за детално да го видите крајниот резултат.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

6 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Луис V dijo

  25 евра тој пластичен капак? Го имам токму истото на 6+ со месеци, купено на Aliexpress за 80 центи.

 2.   Алф dijo

  Сè уште не ги покрива долните агли и тресок таму ... збогум екран. Е продолжам со официјалната кожна обвивка, голема и тешка, но ќе се ослободам од проблемите

 3.   Јован dijo

  Рекламни!

 4.   Карлос dijo

  Јас го купив, да кажам дека е срање, тоа е вид помеѓу силикон и пластика, не станува крут, и уверувам дека го удрив со ноктот, и не ја отстрани гребењето што го направив, јас не сакам да размислувам дали гребе со друга работа. Не можев да го ставам на iPhone, се чувствував измамен, го купив директно на веб-страницата на производителот и тие не го процесираа враќањето, трошоците за испорака беа околу 20 € ... не вреди да се испрати. Како што велите таму, тоа е скоро исто како 1 € од кинески.

 5.   алтергејк dijo

  Најдоброто превез од каудабе

  1.    Карлос, МХ dijo

   Алтергек
   Купив неколку превези за мојот iPhone 6 скоро кога тие почнаа да ги продаваат, на почетокот сè беше во ред, бев за loveубен во кориците и им ги препорачав на сите додека околу 3 месеци подоцна сфатив дека на задниот дел на iPhone капакот предизвикал дамки што не можат да се отстранат, како што се дамки од габи, тие се скоро бели и не можат да се отстранат. Толку многу што се грижам за iPhone