Заштитник на екранот iPhone 6 ќе го заштити од гребнатини и ќе спречи виткање

Компанијата Patchworks, специјалисти во производството на заштитни екрани од калено стакло, лансираше нов производ специјално дизајниран за iPhone 6 и iPhone 6 Plus.

ITG Edge е името на овој чувар на екранот од 0,4 милиметри дебели и 11 грама тежина што има силиконизирана површина на нејзините рабови, нешто што значително го олеснува поставувањето на додатокот.

Откако ќе се стави, овој заштитник не само што ќе го заштити вашиот екран од гребнатини, туку исто така додава дополнителни 45% отпор. Веќе знаете дека iPhone 6, поради неговата слабост, може да се наведнува ако примениме сила од околу 32 кг, сепак, по поставувањето на ITG Edge ќе треба да направиме сила од 46 кг. За iPhone 6 Plus тие имаат не беа обезбедени специфични податоци, но резултатот би бил помалку или повеќе сличен, па ако веќе знаете дека ова е моделот кој е најпогоден за виткање поради неговата поголема големина.

на предности на заштитник на екранот од калено стакло во споредба со традиционалната се повеќе од очигледни. Помалку гребе, многу е поотпорен и нуди навистина добар допир. Како што удира, нејзината дебелина е нешто поголема и постои можност да пукне, иако тоа веќе зависи од квалитетот на заштитникот што го купуваме.

Во случај на ITG Edge, кој дебитира на CES во Лас Вегас, заштитникот ќе чини 39 долари за iPhone 6 или 45 долари ако сакаме издание на iPhone 6 Plus.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   чикипата94 dijo

  Мислам дека е добар заштитник но како и сите заштитници не го покрива целиот екран, им недостасуваат агли. Заштитникот на екранот изгледа грдо без да ги заштити рабовите.

  1.    Начо dijo

   Тоа е проблем со дизајнот на iPhone 6, бидејќи има закривеност, никогаш нема да видиме заштитник на екранот што ќе стигне до рабовите бидејќи во таа област нема да може да се лепи. Можеби за iPhone 7 ќе видиме заштитници кои ја покриваат целата предна област. Поздрав!

 2.   Даниел dijo

  Единствената лоша работа е што штом еднаш одлучите да го користите, никогаш нема да можете да го повлечете и тоа воопшто не е кул.