За да го прослават претставувањето на iPhone 13, Airpods паѓаат во цената

Понуда на AirPods 2

Разговаравме за трета генерација AirPods, трета генерација која, како што посочија некои гласини, конечно не беа претставени на последниот настан на Apple каде што го претстави iPhone 13 и Apple Watch серија 7.

Некои гласини сугерираат дека Apple планира да одржи уште неколку настани во наредните месеци. Долгоочекуваната трета генерација AirPods најверојатно ќе биде претставена. Ако не, можете да ги искористите предностите на понудите во опсегот на AirPods достапни на Амазон, бидејќи тие се по нивната историска минимална цена.

Втора генерација AirPods за 105 евра

Од неговото лансирање на пазарот, цената на втората генерација AirPods со футрола за полнење на осветлување изнесуваше 179 евра преку официјалниот продажен канал на Apple. Сепак, на Амазон секогаш ги наоѓавме поевтино.

Но не е толку ефтино како сегаНа Во моментов, можеме да купиме втора генерација AirPods со куќиште за полнење преку кабелско осветлување за 105 евра, на историјата е најнизок за Амазон и е сосема нов, без реновирани предмети.

Купете молња од втора генерација на AirPods за 105 евра.

Втора генерација AirPods со безжична кутија за 169 евра

Ако се навикнавте на практичноста за полнење на вашиот iPhone преку неговиот безжичен систем за полнење, тешко е да се вратите на користење кабли. Решението предложено од Apple се Втора генерација AirPods со кутија за безжично полнење.

Откако овој модел се појави на пазарот, неговата цена никогаш не падна под 229 евра. Отсекогаш биле поевтини на Амазон, но никогаш не ги најдовме по сегашната цена: 169 евра.

Купете безжична кутија од втора генерација AirPods за 169 евра.

AirPods Pro за 175 евра

AirPods Pro, безжичните слушалки на Apple за намалување на бучавата, имаат a вообичаена цена во Apple Store од 279 евраНа Во моментов можеме најдете на Амазон за 175 евра, нејзината историска минимална цена на оваа платформа.

Купете AirPods Pro за 175 евра.

MacBook Air 2020 со М1 процесор за 949 евра

Ако веќе сте искористиле некоја од понудите на AirPods или размислувате да го обновите вашиот стар MacBook, можете да ја искористите предноста и да ја искористите понудата на MacBook Air 2020 со М1 процесор што ја достигна и својата минимална цена на платформата: 949 евра.

Овој модел има редовна цена од 1.129 евра во Apple Store, така што оваа понуда дозволува заштедете ни 180 евраНа Овој модел вклучува 8 GB RAM меморија, 256 GB простор, тастатурата има QWERTY распоред и е на шпански.

Купете MacBook Air 2020 M1 за 949 евра.

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.