Така можете да контактирате со поддршката на Apple

Официјална веб-страница за техничка поддршка на Apple

Пристигнувањето на оваа Божиќна сезона ќе донесе повеќе од една јаболков уред на повеќе од еден од вас. Затоа овие денови многу нови корисници имаат сомнежи или проблеми со своите нови производи. Да ги реши, Поддршката на Apple нуди богатство на информации и во повеќето случаи кратка консултација е во состојба да го реши нашиот проблем. Во оваа статија ние ќе ви го покажеме различни начини за контакт со техничката служба од Apple за решавање на сите видови проблеми благодарение на различните опции за контакт за поддршка.

Многу начини да се контактира поддршката на Apple

Техничката поддршка отсекогаш била една од силните страни на компанијата. И на човечко ниво во физички продавници и на ниво на резолуција преку Интернет, експертите на Apple секогаш се обидуваат да ги решат проблемите што ги имаат корисниците. Прво на сите, обидувајќи се да го ресетирате уредот, и во случај тоа да не работи, продолжете со потемелна поправка. Иако секој проблем има начин на дејствување, ова е обично modus operandi на техничката служба.

Поврзана статија:
Експлодираниот поглед на AirPods потврдува дека тие не можат да се поправат

Да го контактирам Поддршка на Apple само пристап до официјална веб-страница создадени за таа пригода. Откако ќе влеземе, ќе треба да избереме кој е нашиот уред и кој аспект на терминалот ни прави проблеми: поврзување, Apple ID, поправки и физичко оштетување, итн. Откако ќе биде избрана „матичната тема“, ќе продолжиме кон изберете поттема што сумира или појаснува што е нашето барање.

Поддршка на Apple

Во зависност од проблемот, Apple нуди мал водичи и основни совети за да се обидете да го решите брзо . Меѓутоа, ако сторивме сè што ни кажуваше за поддршката и не бевме задоволни, ќе пристапиме до последната страница со следниве опции:

 • Испратете на поправка
 • разговарате
 • Разговарајте со техничката поддршка
 • Закажете повик
 • Однесете го на поправка
 • Јавете се на поддршка подоцна

Во зависност од нашата локација, самиот проблем и итноста на поправката, ќе избереме една или друга опција. Ако избереме да разговараме со техничката служба ќе мораме дадете ги нашите детали и Apple ќе не повика преку еден од нивните експерти. Ако избереме да зборуваме преку виртуелен разговор, ќе мора да го сториме истото и ќе бидеме пред разговор во разговор со вработен кој се обидува да го реши проблемот. Моја препорака е секогаш да зборувате со некој од Apple пред да продолжите да испраќате уред за поправка, ако не сме сигурни што се случува. Меѓутоа, ако имате физичка продавница во близина, тоа е најдобрата опција.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Лигија М Лонгсворд Баез dijo

  Прво на сите ви благодарам; Мојот проблем е следново; Имам нова подлога и не успеав да ги ажурирам моето лице, WhatsApp, Tweet ... син ми престана да ми помага, но се покажа дека е уште еден нов Фејсбук и ги изгубив сите пријатели и контакти; Започнувањето од почеток е досадно и не е веродостојно. Имам сè на мојот телефон 8 и сакам да го префрлам на подлогата благодарам Благослови