Епл ТВ + „За целото човештво“ и „Повици“ ги освоија Еми наградите

Ние веќе коментиравме за тоа во многу прилики, една од работите што Apple прави најмногу напори за да ги натера претплатниците на својата стриминг услуга, Apple TV +, е квалитетот на неговиот каталогНа Ни го покажаа во нивната презентација со покана за големи аудиовизуелни starsвезди, а ние успеавме да го потврдиме уживајќи во серијата со која тие се обидуваат да не убедат да останеме по пробниот период. Денес ви носиме вести што се резултат на таа одлична содржина. ДОpple TV + штотуку ги освои наградите Еми благодарение на сериите „За целото човештво“ и „Повици“На Продолжете да читате дека ви ги даваме сите детали за овие важни награди.

Беше вчера кога Американската телевизиска академија ги објави добитниците на наградата Еми за 2021 година во категориите фокусирани на дизајн, анимација, костими и интерактивно програмирање, и како што ви кажавме, две од сериите од каталогот Apple TV + се таму. „За целото човештво“ (За целото човештво) успеа да ја освои наградата во категоријата Иновации во рамките на Интерактивно програмирање Се должи на апликација за зголемена реалност што Apple ја лансираше заедно со серијатаНа Апликација која ни овозможува да ги откриеме спомените на астронаутите за да го премостиме јазот на деценијата помеѓу првата и втората сезона.

Другата одлична серија Apple TV +, „Повици“, ја доби наградата за Дизајн на движење за својот наративНа Иновативна серија која се фокусира на телефонски повици без стандардни визуелни компоненти. И дали е ако не сте го виделе, го препорачувам оттогаш успеете да влезете во заплетот без да ви покажам ниту еден лик во текот на сите поглавјаНа Награди што ќе бидат доделени на гала наградата Еми 2021 година на 11 и 12 септември. А за вас, што мислите за каталогот на Apple TV +? Дали ви се допадна наградената серија?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.