Збогум на 3D Touch во 2019 година, и нема Apple Pencil за iPhone оваа година

Поддршка за 3D допир Апликација за Apple iOS

Дали веќе се навикнавте да го користите 3D Touch? Па можеби не требаше да го сториш тоа затоа што ако слушаме најновите гласини за iPhone-ите кои Apple ќе ги лансира во 2019 година (да, не се лажев следната година) оваа функција може да исчезне.

Тоа е она што Баркли го рече по состанокот со неколку добавувачи на „Епл“ и анализата на синџирите на снабдување. Покрај тоа, тој исто така започнува неговите предвидувања за HomePod и AirPods. Да продолжиме; деталите.

Зборуваме за третата генерација на iPhone X и втората на iPhone X Plus, а сè уште не ни знаеме која ќе биде втората од X и првата од X Plus, но технологијата е таква, особено кога зборуваме за Apple. Се чини дека сè покажува дека Apple ќе се откаже од 3D Touch во 2019 година. Технологија лансирана со iPhone 6s и која беше тешко асимилирана за корисниците, и дека сега се чини дека ќе се откаже токму кога веќе ќе се запознаеме со неа. Причината? Не го кажуваат тоа.

Можеби iPhone 2019 е компатибилен со Apple Pencil (или слично) и затоа ја напуштаат оваа технологија на екранот? Apple Pencil прави нешто слично со својот врв, може да фати многу повеќе нивоа на притисок отколку 3D Touch. Тоа би било единственото објаснување што би имало смисла во овој момент, иако ниту тоа не гарантира ништо. Се зборуваше за компатибилноста на Apple Pencil со iPhone оваа година, но секој пат се чини дека тоа е помалку можно и дека нема да пристигне до следната, така што и двете гласини се чини дека ќе се додадат.

Тие исто така разговараа за HomePod и AirPods, иако без да кажат ништо ново. Следната година ќе има поевтин нов HomePod, исто како AirPods од втората генерација. Оваа година ќе мора да се задоволиме со безжичната кутија за полнење, која ќе биде опционална, но чувајќи ги истите слушалки.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.