Звучната лента Sonos Beam сега е достапна за 449 евра

Пред неколку недели објавивме статија во која ви го покажавме најновиот производ што го претстави компанијата Сонос, звучна лента за поврзување со нашата телевизија и на тој начин да можеме да уживаме во нашите серии, филмови и музика со повисок квалитет, благодарение на подобрувањето во квалитетот на дијалозите. Зборувам за зракот Sonos.

Оваа звучна лента, која доби многу добри критики Од страна на среќниците кои можеа да го пробаат откако беше презентиран пред неколку недели, сега е достапен за 449 евра преку веб-страницата на производителот и на овластени пунктови. Sonos Beam, за разлика од Playbar и Playbase, е дизајниран за простории од мала и средна големина.

Оваа звучна лента, има 5 засилувачи, за 9 и 10 што ги имаат Sonos Playbar и Sonos Playbase, соодветно. Ни нуди HDMI ARC и оптички врски. Приклучокот HDMI Arc (достапен на повеќето телевизии стари помалку од пет години) ги синхронизира звукот и сликата, како и ни овозможува автоматски да го поврземе далечинскиот управувач на телевизорот со звучната лента.

Друга предност што ни ја нуди оваа звучна лента во споредба со другите модели, е дека е компатибилен со AirPlay 2. Покрај тоа, ни овозможува безжично да го поврземе со други звучници на Sonos за да добиеме 5.1 опкружувачки звук. Имајте на ум дека овој звучник не работи преку Bluetooth, туку преку Wi-Fi конекција, па ако сте сакале да го користите како звучник за Bluetooth, тоа не е опцијата што ја барате.

Бидејќи е компатибилен со AirPlay 2, тој нуди поддршка не само за Siri, туку и за Alexa на Amazon. Звучната лента Sonos Beam е достапна и во црна и во бела боја, исти бои во кои се достапни сите нивни производи, освен за специјалното издание Sonos One што е достапно во други бои.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.