Beoplay P6, звучникот компатибилен со Siri од Bang & Olufsen

Beoplay P6 Bang & Olufsen

Секторот на звучници што може да се користи со виртуелни асистенти се распаѓа од различни брендови во овој сектор. Иако веќе имаме добра низа алтернативи, еден од најатрактивните модели на пазарот е несомнено Apple HomePod. И, се чини дека тоа е дека продажбата не се очекува - вина на Сири? -. Сепак, другите брендови не престануваат да се обидуваат да земат парче торта. И последниот што пристигна е Бенг и Олуфсен со нивните beo play p6.

Ако има нешто што навистина ни се допаѓа кај HomePod, тоа е неговиот дизајн. Apple знае како да го привлече вниманието на своите клиенти со атрактивни производи кои го привлекуваат вниманието на јавноста, и на овој начин да остварат поголема продажба. И Bang & Olufsen тргнува по овој последен пат: оној на неодоливиот дизајн. Неговиот Beoplay P6 е парче што ќе изгледа добро каде и да го поставите: висококвалитетни материјали (анодизиран алуминиум и кожа); заоблени форми; и компатибилен со виртуелни асистенти.

Бенг Олуфсен Биоплеј P6

Bang & Olufsen Beoplay P6 е звучник што може да го носите насекаде: тежи само еден килограм и има интегриран кожен ремен што го олеснува носењето. Исто така, внатре има Батерија со капацитет од 2.600 милиампер што ќе ви овозможи 16 часа аудио, според компанијата со умерена јачина на звук. Покрај тоа, полнењето ќе се изврши преку USB-C приклучок и ќе завршите циклус за само три часа.

Beoplay P6 сребро

El Beoplay P6 работи со технологија Bluetooth 4.2. Може да поврзете која било опрема (компјутер, мобилен, таблета) или дури и втор безжичен звучник за стерео звук. Од друга страна, во горниот дел ќе имаме контроли на звучниците и едно од тие копчиња наречено „OneTouch“ ќе се повика на личниот асистент на Apple (Сири) и на Google (асистент). Ние исто така мора да ви кажеме дека Beoplay P6 има вграден микрофон дека покрај тоа што може да снима говорни пораки, може да функционира и како hands-free при поврзување со нашата паметен телефон.

Сега, доаѓа најлошиот дел. Точно, цената. Bang & Olufsen не е познат по тоа што е особено ефтин. И ова Beoplay P6 ќе ве чини 399 евра. Можете да го најдете во црна или сребрена боја и ќе се појави на пазарите овој април.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.