Sonos Beam со Dolby Atmos сега е реалност

Sonos ја ажурираше својата најпопуларна и достапна звучна лента, Sonos Beam, со подобрен дизајн, помоќен процесор и она по што копнееја многу корисници: Dolby Atmos.

Еден од најдобрите звучни ленти за вредност за парите не може да биде без Dolby Atmos во овој момент, и Sonos веќе го реши овој проблем. Новиот Sonos Beam ја носи оваа функција уште еднаш да ја смести меѓу најдобрите опции за купување за оние кои сакаат да создадат свое лично домашно кино. Неговиот нов процесор, до 40% помоќен, ќе дозволи И покрај тоа што има практично иста внатрешна структура, новиот Sonos Beam може да понуди поотворен звук, сите во многу компактна големина, идеални за оние кои не сакаат електронските уреди да бидат протагонисти во нивната дневна соба.

Но, Sonos Beam не е само одлична звучна лента, тој е совршен и за уживање во нашата омилена музика. Ова дополнително се подобрува со објавувањето на Dolby Atmos Music и Ultra HD преку Amazon Music. (Не знаеме ништо за Apple Music) покрај тоа што можеме да декодираме DTS Digital Surround Sound. Сето ова со цена од 499 € и можност за купување од 5 октомври.

Сонос, исто така, малку го ажурираше надворешниот дизајн, и ако порано користеше текстилна обвивка, сега металната скара со илјадници перфорации е онаа што доминира во предниот дел на шипката, нешто што ќе се цени при чистење. Во однос на конективноста, единствената HDMI eARC конекција се одржува, па ако нашата телевизија е компатибилна, с we што треба да направиме е да се приклучиме и поврземе. Се разбира, го одржува вградена поддршка за AirPlay 2 и Amazon Alexa.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.