AOMAIS IPX7, совршени звучници за Bluetooth што може да се појават на базен

Звучник AOMAIS IPX7 Минатата среда разговараме со вас на Bluetooth метал звучникот на Xiaomi, мал предлог на Xiaomi кој ќе ни овозможи да слушаме умерено пристојна музика на кое било место. Проблемот со тој звучник, или барем сега во лето, е што, како и повеќето електронски уреди, тој не може да се навлажни. Со тоа, ако она што го сакате е Bluetooth звучник што е малку поголем, помоќен и може да се навлажни, добра алтернатива може да биде AOMAIS IPX7.

Првото нешто што треба да го споменеме кога зборуваме за AOMAIS IPX7 е неговиот водоотпорен. Всушност, сертификацијата што ја вклучува е вклучена во нејзиното име. Да беше IPX8, ќе зборувавме за максимална заштита од течности во електронските уреди од овој тип, но таа сертификација ќе трае подолго и подлабоко. На AOMAIS IPX7 не му треба повеќе заштита бидејќи плови, што го прави практично невозможно да биде длабок два метри неколку часа.

AOMAIS IPX7 ќе скокне во базенот со вас

AOMAIS IPX7

Оваа мала лебдечки звучник Исто така, нуди повеќе од достојна автономија за Bluetooth звучник, околу 12 часа полнејќи го за три часа. Во секој случај, автономијата може да варира во зависност од јачината на звукот со кој ја слушаме музиката, па затоа мора да имаме предвид дека може да трае околу 8 часа со максимален волумен.

Моќта на AOMAIS IPX7 е уште една од неговите предности, но за да се постигне ова тие мораа да создадат звучник кој многумина не сакаат да го означуваат како „мини“. Неговиот моќноста е 10W и изненадува што толку мала работа може да испорача таков звук. И, ако она што го сакаме е да го користиме на телевизија, тој исто така има помошен влез за да го поврзе со ТВ. Ако телевизорот има USB порти, и би било чудно да ги нема денес, можеме да го вчитаме звучникот со ТВ и, во исто време, да добиеме подобар звук (кажете на некој од моите телевизори)

Спецификации

Bluetooth v4.0
Рацете слободни Да
Одалеченост 10m
Potencia 10W
Канали 2.0
Микрофон Да
Фреквенција на одговор 120Hz ~ 18KHz
Вклучена е батеријата 1800mAh Li-јон
Време на игра Околу 10-12 часа
Димензии 20 8 cm x cm x 4.5 см
тежина 683gr

Со сите погоре, ќе ми биде драго да знаете дека Не се пронајдени производи има цена 49.99 €, Она што мора да се препознае е дека не е лошо за моќен, мал и водоотпорен звучник. Ако сакате да слушате музика покрај базен ова лето, не пропуштајте ја.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.