ZENS Liberty: база за полнење слична на AirPower што никогаш не сме ја виделе

Apple ја претстави својата база за безжично полнење, AirPower, со презентацијата на нивните iPhone 8 и iPhone X. Сепак, проектот не се оствари. Секогаш кога луѓето од Купертино се соочуваа со прашање за нивната основа за полнење, тие го избегнаа или уверија дека наскоро ќе се најде на пазарот. Сепак, минатиот март Apple го откажа проектот бидејќи не ги постигнале стандардите за квалитет што ги бараа. Месеци подоцна наидовме на нов производ сличен на AirPower кој ги исполнува истите функции, но не без да биде од Apple. Станува збор за основата за полнење ЗЕНС слобода.

ЗЕНС Либерти: база за полнење што се појави на пазарот

Серијата Либерти ги вклучува двете изданија на безжичните полначи ZENS 16-калеми: едното со ткаенина Квадрат и другото ограничено издание со стаклена површина. 16-те наредени калеми за полнење обезбедуваат целосна слобода на поставување, правејќи го безжичното полнење сè попогодно и без напор.

Огромното мнозинство на приклучоци за безжично полнење компатибилно со Qi има лоша страна. Тие имаат единствена калем во центарот на товарниот простор така што само еден уред може да се полни истовремено. Сепак, интеграцијата на разни калеми во производот овозможува истовремено полнење на повеќе уреди со едноставно поставување на основата.

Овие два производи ЗЕНС слобода Тие имаат висококвалитетна површина на ткаенина Квадрат или стаклена завршница во зависност од избраниот модел, 16 калеми за полнење за истовремено полнење, излез од 30W компатибилен со брзото полнење на „Епл“ и, покрај тоа, додаваат USB-A порта за полнење на дополнителен уред.

Постојат два модела на овој производ со две различни завршни работи: ткаенина и стакло. Разликите се оние, финишот и, се разбира, цената. Првиот има цена од САД долар 179,99 а ткаенината завршува со нејзината цена до 139,99 долари. Овој производ може да се нарача на Официјална веб-страница на ЗЕНС а пратките ќе започнат од овој јануари.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.