Carrefour 3D Toys, каталог на играчки какви што не сте виделе досега

играчки-3д-карфур

Apple многу се обложува на зголемена реалност, но се чини дека не е единствената, а тоа е дека „Карфур“ лансираше интерактивен каталог на играчки, со цел правилно да го привлече вниманието на најмалата од куќата благодарение на неговите неверојатни слики . На овој начин, патувањето низ светот на играчките ќе биде многу позабавно, иако можеби ова може да предизвика непријатност кај некои родители, кои ќе мораат да сведочат со технологија досега невидена, како нивните деца ги испразнуваат џебовите на добра играчка за Божиќ. Toе ја разгледаме апликацијата Carrefour 3D Toys за оваа 2016 година.

Како што добро знаете, зголемената реалност се состои од употреба на камера и софтвер кој додава слики, подвижни или статични, кои се чини дека ги има, иако во реалноста не се. Вака ни претставува Карфур.

Оваа апликација користи додадена реалност. За да можете да го користите, од суштинско значење е да имате каталог со играчки Карфур 2016. Може да го набавите бесплатно во најблискиот хипермаркет Карфур. Трчајте за еден!

Уживајте во неверојатно 3Д искуство со каталогот за играчки 2016 година. Christmasе можете да Божиќ во 3Д со повеќе од 116 страници со зголемена реалност и повеќе од 140 играчки во 3Д. Само земете го вашиот каталог со играчки за 2016 година во кој било хипермаркет Карфур и преземете ја оваа апликација. Seeе видите како омилени играчки оживуваат пред вашите очи!

Со функцијата „Јас те прашувам“, можете да изберете играчки што најмногу ви се допаѓаат за да ги додадете во вашето мени. Кога ќе завршите, можете да го зачувате за да го испратите до Дедо Мраз или тројцата мудри луѓе.

Апликацијата тежи 204 MB, малку масно за каталогот, но разбираме дека поради употребата на проширена реалност е можно да се искачи лозата во однос на податоците. Од друга страна, апликацијата добива многу позитивни проценки во iOS App Store, а резултатот е спектакуларен, нема да се залажуваме. Искористете ја бесплатната апликација на 3D каталогот Карфур за вашите божиќни набавки.

[апекс 1166136822]


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Хесус Дијаз dijo

    Ова е многу стара плејмобил веќе долго време ги има овие интерактивни каталози