Игри со полумесечина се гледаат на новиот Apple TV

неоаркада

El Apple TV на XNUMX-та генерација Можете да направите скоро сè благодарение на вашата апликација App Store, но убеден сум дека кога мислиме на видови апликации, повеќето од нас мислат на игри од самиот почеток. Иако веќе има квалитетни игри за Apple TV 4, како што е Геометрија војни 3 o Дизни бесконечност 3.0: Војни на StarвездитеНа овие игри им треба добра контрола ако сакаме да уживаме во нив, како што намера Бог и тука „Игри со полумесечина“ имаат што да кажат.

Втората игра од Игри со полумесечина наскоро ќе пристигне на продавницата за апликации на Apple TV, откако веќе беше лансирана Операција Дракула. Всушност, можеме да кажеме дека втората „титула“ ќе пристигне, бидејќи, во реалноста, Неоаркада тоа се четири натпревари во една. И, најдобро од сè, се чини дека тие се едноставни и забавни игри, кои ќе ни овозможат да се нурнеме во акција за неколку секунди и без многу компликации од Siri Remote, нешто што ми смета интересно. Го имате видеото подолу.

Игрите што ќе бидат во NeoArcade се следниве:

NeoFire

неофајр

Во оваа игра треба да се бориме против нашиот ривал, кој ќе биде на врвот на екранот или на дното, во зависност од тоа каде треба да влеземе. За да го направиме ова, а во отсуство на можност да го докажеме тоа, ќе мора да шутираме топка, така што таа ќе стигне до нашиот ривал, што сигурно ќе го натера да изгуби здравје или нешто слично. Alsoе добиеме и како специјално оружје.

НеоСмаш

неосмаш

Со велејќи дека тоа е тип на игра Арканоид Мислам дека сè е кажано. Иако, логично, има свои разлики.

НеоТенкови

неотанк

Имаше многу стара игра, не знам дали беше од Атари (ако не, не ме фрлај со камења), во која моравме контролирајте тенк за да го уништите нашиот ривал, што може да биде човек или процесорот. Во NeoTanks ќе мора да го сториме токму тоа, но се чини дека е многу помодерно.

Неоцикли

неоцикли

Ако сте виделе некој од филмовите на Трон Не треба да кажувам многу повеќе. Играта се обидува да контролира мотоцикли кои оставаат опашка, додаток што е наше оружје против нашите ривали (или нас самите). Она што треба да го направиме е тоа нашите ривали паѓаат во опашката.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.