Readdle ги намалува сите свои апликации за Black Friday Земете ги!

Прочитајте ги апликациите

Денес ќе ви кажеме нешто за развивачот-ветеран Readdle, една од најуспешните и најискусните компании во развојот на апликациите за iOS, а тоа е дека тие ретко лансираат апликација до App Store што не станува огромен успех. И дали е тоа за прв пат тие се приклучуваат на модата на Црниот петок, толку многу што не информираат за намалување на повеќето од нивните апликации. За оние кои не знаат како да ја позиционираат оваа компанија, зборуваме за одговорните за Календари 5, PDF Експерт за конвертирање и PDF меѓу другите. Влезете и ние ќе ви кажеме од што се состојат понудите на Црниот петок на Readdle.

Сите апликации за кои ќе разговараме следно имаат понуди што достигнуваат до 50% од вкупната цена, како за macOS, така и за iOS, па искористете ги.

Скенер Про 7

Оваа апликација е скенер за документи PDF со OCR, што ни овозможува лесно да претвориме сè што сакаме во PDF на хартија. Има автоматско откривање на работ, ги елиминира сенките и го квадрира самото фолија. На овој начин, тој исто така може да ги претвори скенираните документи во текст благодарение на OCR технологијата. Оваа апликација е намалена на 3,99 € од 6,99 €.

PDF експерт 5

Исто така, фокусиран на управување со PDF, има своја апликација за macOS, што, искрено, е една од најдобрите што можеме да ја најдеме на пазарот на софтвер во овој поглед. Совршено надополнување за нашиот џеб што ќе ни овозможи да создаваме, уредувајте и коментирајте PDF документи на нашиот iPad или iPhone на најлесен начинВсушност, таа е неопходна апликација на нашиот iPad, барем ако ја користиме во работна средина.

Покрај тоа, тоа ни овозможува да отвораме документи во различни формати, или од пакетот iWorks или од самиот Microsoft Office, со пристап до најпопуларните системи за складирање на облак. Во моментов сеуште е на 9,99 €, но „Readdle“ објави дека денес ќе се спушти на 4,99 €, затоа не ја губете од вид апликацијата.

Про печатач

Како и другите апликации, Printer Pro е фокусиран на опкружувањето на деловниот документ, тој ќе ни овозможи да печатиме документи, веб-страници и многу повеќе директно од нашиот iPad или iPhone на кој било WiFi печатач или преку USB кабел. Има бесплатна верзија, наречена Printer Pro Lite, што е пробна верзија. Ова во моментов е на 6,99 €, но Readdle не информира дека меѓу денес и утре ќе се намали на 2,99 € или 3,99 €.

Календари 5

Малку можеме да зборуваме за оваа апликација за која веќе не зборувавме, календар и планер од најкомплетните на пазарот на апликации. Стекна многу следбеници со години што е достапен во продавницата за апликации iOS, особено кога календарот за iOS беше малку повеќе од тоа, календар. Тоа ни овозможува да ги организираме нашите задачи и настани на најлесен и најудобен начин, со необичен дизајн што ве повикува да го користите. Во моментов е со 6,99 €, неговата официјална цена, но Theе се спушти на 2,99 € или 3,99 € во следните неколку часа. Таа е една од најинтересните апликации што можеме да ја преземеме на оваа листа што ви ја прикажавме.

PDF конвертор

Продолжуваме со алатките PDF, со ова можеме да ги претвориме сите датотеки во PDF, вклучувајќи Excel, PowerPoint и веб-страници, што и да посакаме. Ова е веќе намалено, на 3,99 € од вообичаената цена (50%). Документите не се испраќаат на кој било сервер или слично, тие се конвертираат локално од вашиот уред и можат да ве извлечат од повеќе проблеми кога треба да конвертирате нешто, реалноста е дека Readdle знае многу добро што прави во смисла на деловното опкружување и особено во рамките на конверзија и уредување на PDF-датотеки.

PDF експерт за Mac

Верзијата Mac на PDF Expert е исто така многу препорачана, ја користам во моето професионално опкружување, пред Adobe Acrobat Pro, заради лесна употреба. Исто така беше прогласена за апликација на годината во 2015 година и нема да најдеме скоро ништо што не можеме да сториме со тоа. Во текот на следните часови ќе се намали од 59,99 € на 39,99 €, можете да го проверите подоцна во ова ЛИНК.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Селуи dijo

  Календар 5 ме интересира, дали има додаток како оној во Фантастика 2 што го прикажува календарот?

 2.   Селуи dijo

  Календар 5 ме интересира, дали има додаток како оној во Фантастика 2 што го прикажува календарот?