Дали имате PS5? Sony ви нуди шест бесплатни месеци Apple TV +

Apple TV на PlayStation

Да се ​​добие PS5 е предизвик во екот на натпреварувањето на Олимписките игри. Нема такви, а оние што постојат летаат. И постоеше желба за конзоли од следната генерација, ако Apple Arcade не е она што го бараат корисниците, луѓето сакаат да играат со нивниот PlayStation. Токму оваа платформа беше последната што ја доби својата апликација Apple TV, апликацијата за стриминг видео на Apple. Веќе знаете дека беше лесно да се добие бесплатен пробен период, тој беше продолжен на повеќе од една година и сега Корисниците на PS5 можат повторно да добијат 6-месечен бесплатен пробен периодс Продолжете да читате дека ви ги даваме сите детали.

Промоција што ја потврди Сони, да, тоа ќе биде достапно само на корисници кои поседуваат PS5, ништо за старите фанови со PS4. Операцијата е едноставна, има конзола од најновата генерација, само ќе треба да ја преземеме апликацијата Apple TV, да се логираме со нашиот Apple ID и да го прифатиме 6-месечниот пробен период, по овој грејс период ќе ни бидат наплатени 4,99, XNUMX евра месечно што чини претплатата освен ако не ја откажеме. Понуда во која можете дури и да уживате дури и ако сте користеле претходни бесплатни пробни понуди.

Ако имате PS5, искористете ја оваа промоција и продолжете да уживате во Apple TV + бесплатно. Наскоро ќе бидат објавени вторите сезони на неколку од најпознатите серии на платформата, Тед ласо и Утринско шоуи Apple ќе продолжи да го проширува својот каталог со нови содржини како што се Фондација. И до тебе Што мислите за содржината на Apple TV +? Дали имате PS5? Дали мислите дека со понуди како оваа, Apple ќе може да задржи повеќе корисници за да ја заживеат својата платформа за стриминг содржина? Ве читаме ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.