Испораката на iPhone 13 достигнува датуми на испорака помеѓу 19 и 26 октомври

Испорака на iPhone 13

Кога сме блиску до достигнување на неделата од претставувањето на новиот iPhone 13, iPhone 13 Pro и iPhone 13 мини модели резервите на овие продолжуваат да се оддалечуваат од брзите пратки, напротив.

На веб -страницата на Apple можеме да видиме дека најбараните модели како и секогаш се влезните. Моделите што овојпат ги додаваат 128 GB внатрешна меморија и кои во некои случаи се достапни за собирање во продавницата следниот ден по што ќе бидат примени од илјадници корисници низ целиот свет, на 25 септември.

Достава до дома помеѓу 19 и 26 октомври

Она што го прави достапен поголемиот дел од iPhone 13 во моментов е дека испораките одат помеѓу 19 и 26 октомври. Во оваа смисла, не е ништо невообичаено да се видат овие времиња на испорака земајќи ја предвид моменталната логистичка ситуација, но мораме да кажеме дека првите сензации беа дека ќе имаат резерви следната недела ... Се чини дека не е така и корисниците што купуваат сега ќе треба да почекаат уште малку или директно пристап до нив со опцијата за подигнување во продавницата, секогаш со закажување.

Како и во другите лансирања на Apple, на почетокот побарувачката е голема и ако не сме брзи кога ќе ги пуштат во продажба, тогаш треба да чекаме долго за да го добиеме нашиот уред. Во овој случај, пратките може да претрпат промени во датумот по официјален ден на лансирање кој е следниот петок, 24 септември.

Успехот на новите модели на iPhone 13 беше загарантиран и иако Apple не покажува официјални бројки за продажба на состанокот со акционерите, сигурно е дека некои аналитички фирми пресметуваат пратки и можеме да ставиме приближен број на продадени телефони.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.