Испораките на серијата 7 на Apple Watch се веќе во ноември

Епл немаше толку лесно да се ослободи од глобалната криза недостаток на чиповиНа Иако е вистина дека има процесори за производство на првата серија на новиот iPhone 13 доволно голем за да го издржат повлекувањето на првите нарачки, со Apple Watch ова не беше случај.

Невообичаено е Apple да лансира нов уред и да нема акции за испраќање веднаш. Два фактори влијаат на тоа: глобалниот недостиг на процесори и големиот број на различни комбинации помеѓу завршетоци и ремени што можете да ги нарачате од Apple Watch серија 7.

Јасно е дека Apple има проблеми со производството за новата серија Apple Watch 7. Веќе го насетивме тоа на настанот «Стриминг во Калифорнија»Минатиот септември. Во оваа вовед, беше претставена новата серија на паметниот часовник на компанијата, но без датум на лансирање. Само рекоа дека ќе се продаде во октомври. Дури ни тие самите не знаеја кога ќе ги произведат првите единици. Многу необичен случај во компанијата.

А доказот дека проблемите со производството продолжуваат е дека е пуштен во продажба денес, а сега може да се резервира, а првите испораки се закажани за 15 октомври. За неколку часа, компанијата практично нема на залихаБидејќи многу од вообичаените комбинации на завршница и ремени веќе имаат датум на испорака кон крајот на октомври или дури средината на ноември. Нешто многу чудно во Apple.

Еден од изговорите може да биде многу различни комбинации што можете да побарате од Apple Watch Series 7, што го отежнува располагањето со сите нив, но вистината е дека оваа разновидност отсекогаш постоела и никогаш немало проблеми со акциите истиот ден од почетокот на нова серија.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.