Видео „Тест на паѓање“ за најдобра заштита за вашиот iPhone 7

Заштита на нашите уреди од сите видови на евентуални настани е врвен приоритет за многумина од нас. Дури и повеќе кога се нови, како iPhone 7. Иако оваа година вклучува водоотпорност, што ќе ја направи помалку склона кон оштетување од вода, песок или прашина., останува исто кревка против падови или можни удари што се случуваат во текот на денот. Затоа правилната заштита може да ни заштеди големи проблеми.

Овој пат прегледавме неколку производи на RhinoShield, кои Тие ни гарантираат одлична заштита во случај на случајни падови или удари. Ова ниво на отпорност не е нешто што многу производители го нудат, па затоа сакавме самите да го испитаме.

Браник

риношилд

Достапен во разни бои, овој браник не се разликува премногу по изглед во споредба со другите што можеме да ги најдеме на пазарот. Сепак, тоа го прави во квалитетот на материјалите. И покрај тоа што терминалот е прилично дебел, зафатот е добар, како и впечатокот на допир. Работ и на предната и на задната страна ќе ни овозможи да го поддржуваме iPhone на сите видови површини без никогаш да стапи во контакт со наведената површина.

И покрај тоа што не сум голем fanубител на браници, ако има нешто што ми се допаѓа кај нив е тоа што тие ви дозволуваат да го покажете-и почувствувате- задниот дел од терминалот, нешто основно за мене во случај на еден од новиот iPhone во црно.

Заштитниците

риношилд

Што се однесува до филмовите што го штитат нашиот екран и грб, тие по изглед многу личат на другите што можеме да ги најдеме на пазарот, иако гарантираат значително поголема заштита. Отпорност на сите видови влијанија е обезбедена, дури и во најспектакуларните падови. Вреди да се спомене дека заштитниот заден дел не се вклопува совршено во областа на јаболкото, создавајќи неверојатен ефект.

На кратко, и како што можете да видите на видеото, комбинацијата на браници и заштитници ни нудат навистина добар резултат против падови. Дури и да користите само браник, резултатот би бил практично ист во повеќето ситуации.

Ако имате iPhone 7 или 7 Plus и откако ќе го прочитате ова, јасно ви е дека овие додатоци ви се потребни за вашиот ден со уредот, можете да ги купите преку линковите подолу.

IPhone 7 на браник - Comprar

IPhone 7 Plus браник - Comprar

Заштитник - Comprar

 

Добрите

Трезен дизајн
Добар стисок

Contras

Го прави терминалот значително подебел

RhinoShield браник
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
 • 80%

 • RhinoShield браник
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 85%
 • Издржливост
  Уредник: 80%
 • Заврши
  Уредник: 90%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 95%


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.