Кабел Quickdraw - Алтернативен кабел за магнетни молња

Брзо извлекување кабел 2

Не случајно откако Епл го претстави новиот кабел за молња За нивните преносни уреди, вклучувајќи го и iPhone, официјалната цена на овој вид додатоци направи многу корисници да бараат алтернативи со ниска цена. Кинескиот пазар нуди голем број опции во однос на репликите, кои сепак се со сомнителен квалитет. Но, плаќањето на цената што ја наметнува јаболкото е во многу случаи контрапродуктивно. И со сценарио што се чини дека го повикува пазарот да реагира со нови опции, вака е претставен додатокот за кој зборуваме денес: Кабел Quickdraw.

Што не е во ред со тоа Кабел Quickdraw што другите ги немаат? Па, ако ја погледнете сликата погоре, сигурно веќе ќе одговорите на дел од вашето прашање. Како прво, овој кабел, кој засега е проект за финансирање во потрага по инвеститори, доаѓа со магнетски систем кој ми се чинеше истовремено curубопитен, едноставен и практичен. И обично, во светот на додатоците, тие се добитни квалитети. Но, покрај диференцијацијата од другите алтернативи, овој кабел сака да го придобие потрошувачот со аргумент за квалитет, како што ви покажувам подолу.

Предности на користење на Quickdraw кабел

Кабел за брза извлекување

Со оваа споредба што ви ја покажавме на овие редови е како дел од Проект Quickdraw Cable на вашиот Kickstarter. И, вистината е, тоа воопшто не изгледа лошо. Со него би имале опција за оригиналните додатоци на Apple во кои е засилен квалитетот, но кој исто така го вклучува и магнетниот систем како додаток што може да ни помогне кога сите кабли се спакувани или ќе одржуваме сè во ред.

Покрај тоа, во случај да постигнат финансирање, тие планираат да додадат додатоци како што е LED-предупредувачката за полнење со разни бои или специјални изданија поврзани со опсегот на бои на iPhone 5s. Ја наслика идејата за Кабел Quickdraw Не мислиш?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.