Кабина, наполнете го iPhone лесно и без да ја оштетите молњата

кабина Тоа е тенка алуминиумска батерија за iPhone што се поврзува магнетно, обезбедувајќи дискретно и едноставно полнење.

Уредот се базира на a магнетски приклучок кој се вклопува во влезот на молњата, овој микро-адаптер не бара отстранување за да се продолжи со полнење на терминалот, туку преку кабината овозможува полнење преку него без потреба од «CLIC« на молњата.

Системот

Во очекување на сертификација на Apple MFI, е претставен со различни елементи кои тие не се од суштинско значење во целост, бидејќи тие можат да се користат според вашите потреби, ќе можете да ги видите кога ќе им објаснам на употребата што ја даваме на секој од нив.

кабина

1. Кабина
2. Пристаниште во кабината
3. MicroAdapter (црно / бело)
4.MagAdapter

кабина

Самиот случај е, вграден е алуминиум со висока структурна јачина и обезбедува А. дополнителна батерија од 2.200 милиампер високо квалитетен, што го продолжува траењето на батеријата на iPhone за околу a 130 por ciento и со иста ефикасност на полнење како и користење на врската Молња. Cellелијата во оваа батерија е сертифицирана според меѓународните безбедносни стандарди.

кабина2

Пристаниште во кабината

Тоа е пристаниште што сите знаеме само дека не бара чипка, лежи само на него бидејќи е направен магнетно со микро-адаптерот.

Обвинителна клупа

Микроадаптер

Уредот е тој е вметната на местото на молњата и на магнетни својства кои секогаш се чуваат на нашиот iPhone.

микроаптер

МагАдаптер

Тоа е адаптер за молњави кабли што може да имате, на пример, во автомобилот.

МагАдаптор

Цени и времиња

Се очекува дека направи пратки во ноември 2014 година и пакетите понудени во вашата кампања de kickstarter звук:

 • 59 УСД: ги носи Dock, MagAdapter и MicroAdaptor. Продажната цена во малопродажба ќе биде 80 доларис (Бесплатна испорака за САД и 10 долари за остатокот)
 • 89 Долари: на први 200 Оние кои придонесуваат на ова ниво добиваат Кабина, MagAdapter и MicroAdaptor. Продажната цена во малопродажба ќе биде 120 доларис (Бесплатна испорака за САД и 10 долари за остатокот)
 • 99 долари: набавете ги Кабината, MicroAdaptor и MagAdapter. Продажната цена во малопродажба ќе биде 120 доларис (Бесплатна испорака за САД и 10 долари за остатокот)
 • САД долар 135: на први 200 Оние кои придонесуваат на ова ниво добиваат комплетен пакет Cabin, Cabin Dock, MagAdapter и MicroAdaptor. во малопродажба ќе биде 180 доларис (Бесплатна испорака за САД и 20 долари за остатокот)
 • 145 доларидобиваат комплетен пакет од Кабина, приклучок за кабина, MagAdapter, y МикроАдаптер.Продажната цена во малопродажба ќе биде 180 доларис (Бесплатна испорака за САД и 20 долари за остатокот) 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Ervin dijo

  Здраво, многу ме интересира кабината
  Можете да ми испратите е-пошта за да ми дадете информации кога се во продажба и можеби може да биде една од првите 200
  Благодарам
  Ти можеш да ми помогнеш
  Како можам да ги префрлам своите ДВД-филмови на мојот MacBook Pro