Како брзо да ја освежите продавницата за апликации iOS

освежи продавница за апликации

Не е најчесто, но често се случува услугите на Apple (или која било друга платформа) да имаат проблем. Кога нешто не успее во iCloud, она што обично го правиме е да ја затвориме и отвориме апликацијата што не реагира неколку пати за да видиме дали ова го решава проблемот, нешто што понекогаш го правиме, но тоа е нешто непотребно во некои апликации. Тоа е случај со App Store, апликација која има трик што ќе ни овозможи да ја освежиме од апликацијата. Ние објаснуваме подолу како брзо да ја освежите App Store од iOS без да мора да го затворам од мултитаскинг.

Како брзо да ја освежите продавницата за апликации iOS

 1. Логично, првото нешто што ќе треба да го направиме е отворете ја продавницата за апликации на нашиот iPhone, iPod Touch или iPad. Ако знаете дека мора да го освежите, се претпоставува дека веќе сте го направиле овој чекор.
 2. Следното што треба да направиме е да одиме во табулаторот што ни прави проблеми.
 3. Еднаш во табулаторот, се допираме вашата икона брзо постојано. Околу 10 пати обично работи.
 4. Магија! За многу кратко време, ќе видиме како се освежува App Store.

освежи-продавница за апликации

Ова е нешто што може да ни се најде, на пример, за да проверите која е апликацијата за оваа недела. Понекогаш, на денот и времето кога Apple обично ја става новата апликација на неделната промоција, таа не се појавува затоа што App Store не е освежен, нешто што е позабележително кај iPhone 6s, iPad Air 2 и iPad Pro , уреди кои имаат 2 и 4 GB RAM меморија. Beе биде корисно и кога App Store е прекината, што ќе спречи двапати да го притиснеме копчето за почеток, да се лизнеме нагоре од менито за апликација и повторно да ја допреме иконата на App Store. Што мислите за овој мал трик?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Иван dijo

  Овој трик не работи за мене или да се исклучам од апликаторот и повторно да се поврзам ... Нешто друго што требаше да направам, бев една недела без да можам да преземам ништо ios9.3.3 iPhone 6s