Како да ги пренесете пораките на WhatsApp на Телеграм

Неодамнешно ажурирање на Телеграма ви овозможува да ги увезувате разговорите што ги имате на WhatsApp со неколку едноставни чекори. Дали сакате да престанете да ја користите апликацијата Фејсбук, но да ги одржувате сите ваши разговори? Па, објаснуваме како.

Примена на Телеграма бележи зголемување на бројот на корисници благодарение на најновото ажурирање во условите на услугата WhatsApp што ги принуди своите корисници да ги дадат своите податоци на Фејсбук. И покрај фактот дека оваа одлука е одложена, и дека дури и во Европа се чини дека нема да има ефект, штетата е веќе направена и многумина сериозно размислуваат да користат друга апликација за пораки. Но, има еден недостаток што ја запира оваа одлука: не сакаме да ги изгубиме нашите групи, разговори, фотографии, пораки итн.

На видеото, јас ја објаснувам постапката чекор по чекор и се состои во искористување на функцијата Извоз за разговор што WhatsApp ни ја нуди во рамките на секоја од нив. Нема начин да го направите тоа целосно, но мора да одите еден по еден, што може да биде макотрпно, но вреди. Ние ќе одлучиме дали сакаме да ги прикачиме датотеките што ги имаме во разговорот (фотографии, видеа, GIF, итн.) и во зависност од големината на разговорот ќе мора да почекаме неколку секунди / минути додека не се создаде датотеката за извоз. Кога е подготвено, ќе се појави прозорецот iOS «Сподели» и ние ќе избереме Телеграм.

Во овој момент мора да избереме ако сакаме да го внесеме во веќе креиран разговор или ако сакаме да создадеме нов, на што ќе мора да ги вклучиме учесниците, како што е очигледно. Веќе ќе имаме разговор со сите ваши пораки, кои ги испратија, GIF-карти, видеа, фотографии итн. Сите на Телеграм, со сите предности што ги подразбира ова. Сега останува само сите околу нас да одлучат да ја користат оваа прекрасна апликација, која нема да биде толку едноставна.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.