Како да гледате YouTube на вашиот Apple Watch (да, реков Apple Watch)

YouTube iOS

Сè повеќе можеме да правиме сè повеќе работи со нашиот Apple Watch независно од iPhone (особено кај моделите со податоци). ако некогаш сте посакале гледајте видеа на YouTube на вашиот зглоб со вашиот Apple Watch, Имате среќа, бидејќи чекор по чекор ќе ви објасниме како можете да го направите тоа.

За да започнете со овој процес, ќе треба да ја преземете бесплатната апликација WatchTube на Хуго Мејсон (во продавницата за апликации на Apple Watch, не од iPhone или iPad бидејќи не е достапен) бидејќи е неопходно да се следи овој процес. Всушност, таа се базира на оваа апликација. Што друго треба да знаете за да можете да гледате YouTube на Apple Watch? Ќе ви кажеме тогаш:

Што треба да знам за WatchTube?

 • Апликацијата е бесплатна и ќе можете да го најдете (како што коментиравме) само од Apple Watch.
 • Не е потребно најавување во вашата сметка на YouTube / Google.
 • Репродукцијата ќе продолжи во заднина (и можете да продолжите да го слушате видеото) дури и ако го свртите зглобот и екранот оди во „не вклучен режим“, без разлика дали е секогаш вклучен или не. Но, бидете внимателни, ако излезете од апликацијата со кликнување на Digital Crown, репродукцијата ќе престане.
 • Можете да изберете видеа од YouTube или дури побарајте го оној што најмногу сакате да го играте.
 • самата апликација WatchTube ви дава основни информации за видеото како што се посети, допаѓања, датум на прикачување на видеото или читање на описот што го вклучил авторот.
 • Можете да ги активирате преводите во видеото. Нема да биде најдобро ниту за гледање видео со оглед на големината на екранот.
 • Има своја историја да знаете кои сте ги играле претходно или кои ви се допаднале.

Па, како да гледам YouTube на мојот Apple Watch?

Како што споменавме, од суштинско значење е да ја имате апликацијата WatchTube, така што ќе ги започнеме чекорите потребни за ова:

 1. Преземете ја апликацијата WatchTube бесплатно и го отвораме на нашиот Apple Watch
 2. изберете видео (на пример предложените од првиот екран) и едноставно допрете го за да го репродуцирате.
 3. За да видиме одредено видео, мораме поминете налево и користете ја опцијата за пребарување (внесување на името на видеото или каналот на ист начин како на YouTube).
 4. Го допираме резултатот што го сакаме од пребарувањето и READY! Треба само да го притиснеме копчето за репродукција што ќе се појави на екранот.
 5.  ЕКСТРА: Можеме да направиме гКликнете двапати на екранот, така што видеото го зафаќа целиот екран.

Ако она што го имате е проблем со звукот при репродукција на видеото, проверете дали сте ги поврзале AirPods или која било друга Bluetooth слушалка со Apple Watch преку Контролниот центар бидејќи не можеме да репродуцираме звук од самиот Apple Watch бидејќи тој е ограничен од самиот watchOS ако не се гласовни повици или снимени гласовни белешки.

Да сега, Останува само да уживате во кое било видео на YouTube на вашиот зглоб. Секаде. Во секое време. нема потреба од iPhone (на податочни модели).

Како ќе се однесува мојата батерија на Apple Watch?

да се биде искрен, репродукцијата на видеа на вашиот Apple Watch не е најдобрата опција за одржување на вашиот уред во живот. Поддржан е со „ситна“ батерија во споредба со iPhone или iPad. Кога го вртите зглобот, екранот на часовникот станува црн, но видео-аудиото во WatchTube продолжува да се репродуцира на поврзаните Bluetooth слушалки, па ако го користите, тоа може да биде начин за штедење. Ова е нешто слично на стриминг песна или подкаст на вашиот Apple Watch. Меѓутоа, ако ја притиснете Digital Crown и излезете од апликацијата WatchTube, видеото и аудиото престануваат да се репродуцираат.

Батеријата ќе се испразни експоненцијално на вашиот Apple Watch, па затоа би препорачал да не ја користите оваа функционалност во ситуации кога нема да можеме да го полниме Apple Watch некое време. Ако сакаме да гледаме YouTube на нашиот зглоб, тоа ќе биде по цена на автономијата на Apple Watch.

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Рајма dijo

  Здраво, кај мене работи без да поврзувам слушалки, звукот доаѓа директно преку часовникот на Apple, неверојатно.