Како да се знае бројот на измени што ги инсталиравме

измени-брои-2-сметка-број-измени

Во многу прилики, особено ако се нови, ние обично инсталираме скоро каква било измена што ќе ја видиме или некој што го познаваме препорачува. Со текот на времето, најверојатно е што нашиот iPhone започнува да работи на бавен начин или потрошувачката на батеријата е голема или можеби некои измени се судираат со други, а нашиот iPhone почнува да прави чудни работи без да знае за што станува збор ни дава проблеми. Во оваа прилика, најдобриот начин за подобрување на функционирањето на нашиот iPhone или iPad е да провериме колку измени сме инсталирале за да се обидеме да исчистиме и дека нашиот уред продолжува да работи како што работеше на почетокот. tweak-count-2-account-number-tweak

Ако сакаме да го знаеме бројот на дванаесетте најбрзиот начин да ги преброиме сите оние што ги инсталиравме еден по еден. Проблемот се јавува кога бројот на измени е премногу голем и ова трае подолго од вообичаеното. Ова е местото каде што сметаме дека треба да има одредена апликација што ја завршува работата за нас.

Ова е местото каде што влегува во игра Tweak Count 2. Овој дотерување достапен на репродукцијата BigBoss е целосно бесплатен Додадете ги тие информации горе десно од инсталираниот дел. Но, покрај тоа, исто така, ни ги нуди тие информации на дното на списокот, откако ќе се покаже последниот измени на списокот со оние што ги инсталиравме.

Со тие информации веќе можеме да добиеме идеја на прв поглед за тоа што може да биде проблемот. Тој број е превисок, можеби треба да размислиме елиминирајќи некои што не ги користиме. Сигурно имате инсталирано повеќе од една и две измени кои сте ги користеле само првиот ден за да ја тестирате неговата работа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.