Како да го извлечете максимумот од вашиот часовник Pebble

Во podcast-от за Актуелнидад iPhone веќе го коментиравме некогаш, а тоа е дека Pebble и кој било друг паметен часовник (освен Apple Watch) имаат многу ограничени функции на iOS затоа што е затворен и не дозволува трети лица да пристапуваат до функциите на системот. Ова е една од оние прилики во кои џеилбрејкот ни помага да ги скршиме тие синџири, со дотерување «Паметен часовник +»Достапни во Cydia можеме да добиеме многу корисни функции за нашиот Pebble и iOS.

На Android тие веќе имаат некои слични функции, па дури и функции што Pebble ги наследи од Android Wear, како што е брз одговор од часовникот што работи дури и на WhatsApp, додека на iOS треба да почекаме Apple да го поправи ова (ако е тоа што е дали) можеме да користиме вакви алтернативи за да го искористиме максимално нашиот прекрасен паметен часовник, за кој се сеќаваме дека чека ажурирани со новиот интерфејс на временската линија воведен од компанијата со своите нови «Време со камче".

Како што споменав на видеото, неопходно е да ја имате апликацијата Smartwatch + секогаш во позадина, нешто што не е штетно за нашите уреди или проблеми со батеријата, но ако имаме навика да ги затвораме сите апликации, ќе ни биде тешко да се придржуваме .

Можно е да се променат различните аспекти на сферата од поставките, на пример, каде што можеме сменете ја нашата апликација за пошта на други во случај да користиме клиенти од трети страни како што се GMail, Inbox или други.

Како и со е-пошта, известувања од повици и смс може да се разменуваат до FaceTime или други во првата и WhatsApp, Telegram или што и да посакаме во втората.

Да се ​​биде во можност да се контролира уредот од далечина, покрај тоа што се добиваат информации поврзани со него, е нешто што благодарение на овој изменик, Pebble, е единствениот часовник што може да го направи (на iOS), така што многу од оние што го чуваа овој паметен часовник во фиоката Поради малата употреба што сте му ја дале, веќе можете да ја вратите и да ја запрашите, бидејќи сме порано најдобриот паметен часовник за iPhone со најдобар отпор и траење на батеријата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Дијана Алехандра dijo

  Може ли да преземам апликација за да добивам пораки во WhatsApp?

  Како да ја добијам Поштата до телефонот?
  И како да ја преземам музиката

 2.   Кити паласиос dijo

  Конфигуриран е во апликациите со камчиња. Во поставките.