Како да го користите вашиот PS3 контролер на вашиот iPhone

Ние неодамна ви покажавме на овој блог допир од Сидија наречен «Контролори за сите«, Што ни овозможи да го поврземе контролорот Playstation 3 (меѓу другите) со нашиот iPhone и да играме удобно благодарение на Bluetooth-врската; но ова имаше недостаток, а тоа е дека не е пријатно да се игра нашиот iPhone со далечински управувач.

Денес ви прикажуваме една од опциите што ги дадовме во тој напис за да можете удобно да го држите уредот и ќе ви покажеме како работи со игра која не е ни насликана, PPSSPP, емулатор на PSP. Запомнете дека овој клип е достапен на Амазон за 8 евра, сепак вреди да се купи само ако веќе имаме далечински управувач компатибилен со контролорите за сите.

Запомнете дека за да ги користите Tweak контролорите за сите што ви треба уред компатибилен со Bluetooth 4 LE, Плус iOS 7 како минимална верзија. Ако сакате да дознаете повеќе информации за тоа како да го инсталирате овој твик и да го конфигурирате, како и неколку други опции, можете да го направите во претходниот напис.

Клипот е достапен на Амазон за 8 €, многу поевтина цена од кое било друго далечинско MFi:

Клип PS3

КУПИ ОВДЕ

За да го поставите на далечинскиот управувач, едноставно расклопете го мобилниот таб под него и притиснете го на централниот панел, откако ќе го направите ова, осигуруваме дека влошките добро го држат далечинскиот управувач и ќе го поставиме клипот на еден од двата агли што тој ги дозволува, оној што е најпријатен за нас.

Последователно, нежно го притискаме нашиот уред кон горната граница на клипот додека не може да се смести внатре, конечно осигуруваме дека е поместен на дното и е подготвен за употреба.

Можеме да ја прилагодиме позицијата на нашиот iPhone еднаш поставена за да спречиме прицврстувачите да притискаат кое било копче.

Клипот им служи на двајцата iPhone 6 како за 6 Plus, иако во последниве нашите раце брзо ќе се заморат поради противтежата што ќе ја направи.

Резултатот треба да биде ваков:

дуал шок 3

Ако имате какви било прашања, не пресекувајте се во коментарите, јас ќе се погрижам за нивно решавање што е можно побрзо


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.