Како да го лоцирате iPhone од Apple Watch дури и во мракот

Пронајдете го iPhone

Сигурно многу од вас биле исти како мене, во еден момент губите дома, канцеларија итн. iPhone-от од поглед и не знаете каде сте го оставиле. Ова е местото каде што Apple Watch стапува во игра со својот локализација со звук.

Денес, исто така, ќе споделиме мал трик што не секој го знае и тоа е дека му овозможува на нашиот iPhone да звучи исто така исто така емитуваат трепкачка светлина преку задната ЛЕР што може да ни помогне да го лоцираме iPhone-от ако не е многу скриен.

Така можете да го лоцирате iPhone со Apple Watch

Како што велиме, најдобриот начин да го лоцирате е да притиснете директно на контролниот центар за да испуштите звук, но ако ова не е валидно Можеме да ја активираме и ЛЕД-светлината на делот од фотоапаратот за да испуштаме трепкања што може да се види во мракот. Сега да видиме како да го направиме сето ова лесно.

 • Првото нешто е да го допрете и држите долниот дел на екранот, лизгајќи се нагоре за да го отворите контролниот центар и да кликнете на иконата на iPhone
 • Во тој момент iPhone ќе испушти звук за да можете да го пронајдете
 • Но, ако е исто така темно, можете да го притиснете и задржите истото копче и LED LED-уредот исто така ќе трепне

Логично, ако iPhone-от не е во близина или сме го изгубиле надвор од домот или канцеларијата, Apple Watch нема да биде корисен за да го лоцираме, така што ќе мораме директно да пристапуваме до апликацијата за пребарување или да пристапуваме директно до неа на iCloud.com.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

3 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Престани dijo

  Неверојатно е што не можете да пребарувате iphone со апликацијата за пребарување на часовникот со јаболка, не разбирам зошто не го правите тоа.

  1.    Луис Падилја dijo

   Со iOS 15 можете

  2.    Луис Падилја dijo

   Со iOs 15 и watchOS 8 можете