Како да добиете известување кога вашиот iPhone е целосно наполнет

За некои корисници може да биде интересно да се знае кога нивниот iPhone или iPad (кој било уред со iOS или iPadOS е валиден) е целосно наполнет во зависност од околностите, без разлика дали чекате да го искористите или едноставно сакате да бидете свесни за процесот на оптоварување.

Без оглед на причината што ќе ја користите, Ви покажуваме како да добивате известување кога вашиот iPhone или iPad е 100% наполнет. Многу едноставен трик што може да им го олесни животот на многу корисници, затоа погледнете ја оваа iousубопитна карактеристика бидејќи можеби е интересна за вас.

Како може да биде поинаку, за да ја извршиме оваа задача, ќе ја користиме апликацијата Кратенки, алатка на Apple која може да олесни многу секојдневни задачи и која многу корисници не ја знаат во длабочина. Овде, во Actualidad iPhone, ви зборувавме многу често што мислиме дека се најинтересните кратенкиПроверете ги затоа што можеби ќе најдете една за која сметате дека е исклучително корисна.

За да конфигурирате предупредување или известување кога вашиот iPhone е 100% наполнет, мора да следите следниве чекори:

  1. Отворете ја апликацијата Кратенки на вашиот iOS или iPadOS уред и изберете го копчето долу наречено автоматизација.
  2. Кликнете на креирајте сопствена автоматика.
  3. Скролувајте надолу низ различните опции додека не најдете оној што се однесува на ниво на батерија. Притиснете го за да започнете со прилагодување на вашата нова кратенка и користете го лизгачот до 100%.
  4. Кликнете на додадете акција, и изберете свири звук а потоа во следниот

Веќе целосно ја конфигуриравте оваа поставка. На овој начин iPhone ќе испушта звук, иако можете да го промените и за опција за примање некаков вид известување, Ова ќе значи дека, на пример, ако го имаме вклучен Apple Watch, ќе н not извести преку тоа известување дека веќе го имаме iPhone целосно наполнет.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.