Како да знаете колку време му треба на нашиот iPhone да се појави повторно откако инсталиравме измени

почитување-напредок

Секој пат кога ќе инсталираме дотерување, во зависност од дотерувањето, нашиот iPhone може да потрае повеќе или помалку да се рестартира за да се одвива процесот и тој е правилно инсталиран во системот, ако е таков тип на измени, инаку не е потребно повторно да го рестартираме нашиот уред. Сигурно во повеќе од една прилика сте пропуштиле да видите линија за напредок што покажува повеќе или помалку, времето што ќе биде потребно за да се рестартира, за да можеме да го оставиме телефонот на масата и да направиме кафе или да продолжиме со него телефон во рака додека не заврши и можеме да ги тестираме новите функции што ни ги нуди дотерувањето што штотуку го инсталиравме.

Дотерување RespingProgress ни покажува статусна лента, која напредува бидејќи се вчитуваат различните елементи што ја сочинуваат отскочна даска на нашиот уред, така што секогаш ќе знаеме во секое време колку останува додека нашиот iPhone повторно не работи. Исто така е многу корисно за оние прилики кога нашиот iPhone влегува во бесконечна јамка за рестартирање поради проблеми со некои од најновите измени што ги инсталиравме.

Овој твик не ни нуди никаква опција за псеронализација, затоа треба само да ја инсталираме за да започнеме со работа. Имајте на ум дека лентата што ни ја нуди овој измени е прикажана само кога ќе трепнеме на нашиот уред, а не кога ќе го вклучиме. Овој твик сМоже да се најде на репродукцијата BigBoss за 0,99 долари и е компатибилен само со уреди кои имаат Jailbroken во верзија 9.x.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   мблазкеж dijo

  Дотерувањето се нарекува RespringProgress и работи исто така кога iDevice се рестартира како што е опишано овде: http://planet-iphones.com/cydia/id/org.thebigboss.respringprogress

 2.   ќе кас dijo

  Дали има jailbreak за е 9,2 ???