Како да играте pinball со апликацијата Google

Апликација за Pinball Google

El хром диносаурус игра Тоа е класика, класика што ни овозможува да играме кога немаме интернет конекција на нашиот уред, било од мобилен телефон или од компјутер. Но, тоа не е единствената забава што Google ни ја става на располагање, бидејќи покрај тоа, исто така ни овозможува да играме pinball од нашиот iPhone или iPad.

За разлика од играта диносаурус, играта со флипер е достапна преку апликацијата Google, апликацијата со која гигантот за пребарување им овозможува на своите корисници да го користат асистентот на Google за пребарување, користат Google Lens ...

Како да играте pinball со апликацијата Google

Апликација Гугл за игра со Pinball

Првиот пат кога ќе ја преземеме апликацијата Google на нашиот уред, таа ќе не праша внесете ги деталите за вашата сметка на Google на која сакаме да ја поврземе целата содржина до која ќе пристапиме, пребарувањата ...

  • За да добиеме пристап до pinball, ние мора кликнете на делот Табови, сместен во долниот десен агол на апликацијата.
  • Следно, ќе бидат прикажани сите јазичиња на врските што ги отворивме преку апликацијата. За да добиеме пристап до pinball, ние само треба да лизнете го прстот од дното нагоре.

За да се справиме со контролите, мораме допрете на десната или левата страна на екранот (Не е важно која висина). Имаме 3 топки / животи за да добиеме највисок резултат.

Шарените парчиња се дел од лого на Google. Контролите на допир се лесни за употреба и играта не бара Интернет-врска. Секое ниво ја зголемува тешкотијата, но можете да користите некои напојувања што ќе ви помогнат да преминете на следното ниво.

На пример, ако со топка погодите срцев симбол, ќе добиете дополнителен живот. За да се ослободите од формите на трепкање, пукајте жолта starвезда за да ја направите топката поголема и полесна за удирање. Напротив, сината starвезда ќе ја подели игличката на два дела.

Во App Store имаме на располагање голем број на обични игри кои ни овозможуваат да го поминуваме времето мртво додека чекаме, одиме во метро, ​​сме во тоалет ... Ако ви здодеа од големата реклама дека тие обично вклучуваат, треба да пробате pinball што Гугл ни го става на располагање преку апликацијата Гугл.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.