Како да инсталирате iNDS (емулатор Nintendo DS) на iOS 9 [Jailbreak]

инд

Иако игрите за мобилни уреди добиваат квалитет со текот на годините, игрите од старите конзоли продолжуваат да заземаат место во нашите срца. Инсталирани се многу корисници емулатори како MAME, што ни овозможува да играме аркадни машини кои работеа со пет долари (околу 0,15 евра) или Provenance, што ни овозможува да играме класични конзоли SEGA и Nintendo. Еден од најуспешните емулатори на различни платформи се оние што ни овозможуваат да ја играме играта. Nintendo DS и постои нова опција наречена iNDS што ќе ни овозможи да играме од нашиот iPhone со iOS 9 до познатата конзола што вклучува екрани на допир. Тука ви покажуваме како да го набавите.

Како да инсталирате iNDS

За да инсталирате iNDS, потребно е да имате jailbreak на нашиот iPhone. Ако веќе го сторивме тоа, треба да го направиме следново:

 1. Ја отвораме Сидија.
 2. Игравме на Фуентес.
 3. Допреме на Уреди.
 4. Допреме на Додај.
 5. Го додаваме изворот http://williamlcobb.com/repo
 6. Допираме додавање и чекаме да заврши со вчитување.
 7. Сега само треба да бараме iNDS и да го инсталираме пакетот.

инсталирај-репо

 

Како да ставите РОМ во iNDS

Ставањето РОМ-ови во iNDS е лесно или тешко ако не одите на iTunes. За да ги поставиме овие РОМ-а, ќе мора да го поврземе нашиот iPhone со компјутерот и да го сториме следново:

 1. Кликнуваме на иконата за iPhone.
 2. Ние кликнуваме на Апликации.
 3. Избираме iNDS.
 4. Ние ги влечеме РОМ-овите во полето десно.

инд-метар-роми

И веќе би го инсталирале нашиот емулатор Nintendo DS со ROM-ите подготвени за играње од нашиот iPhone. Како што можете да разберете, не можеме да објавуваме врски до веб-страници каде што тие водат за да преземаат ROM-ови од која било конзола од очигледни причини, но вие треба само да пребарувате на Интернет за „nintendo ds roms“ за да пронајдете десетици страници каде што ќе има многу Игри на Nintendo DS. Сега можете да се вратите на играње со Марио или Одг како што правевте многу одамна.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

8 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Луис V dijo

  „Just Вие само треба да пребарувате на Интернет за„ нинтендо дс ром “за да пронајдете десетици страници каде што ќе има многу игри на Nintendo DS. '

  Хала, да живее пиратеријата ...

 2.   Вроден dijo

  Romhustler.net илјадници роми

 3.   Алф16 dijo

  Interestingе беше многу интересно да додадеме како да инсталирате NDS4ios БЕЗ JАЈЛБРИК ... каде што нема, нема ...

 4.   Даниел dijo

  Јас ги следам упатствата да ставам роми, но тие не излегуваат во кутијата. какво било решение?

 5.   Јохан dijo

  Не дозволува копирање на РОМС со itunes ниту во победа ниту во MAC, некаков совет ????

 6.   салпа dijo

  Пабло, инсталирањето на емулаторот без jailbreak работи два дена, тогаш нема

  1.    Пабло Апарисио dijo

   Здраво, Салпа. Знам. Мојот одговор беше да ви дадам да видите дека веќе го сторивме тоа, но дека тоа не помага многу.

   За да го инсталираат без jailbreak, оние што го поставуваат користат сертификати за компании и Apple ги одзема тие сертификати. Кога Apple го одзема сертификатот, апликацијата не оди. Треба да почекате да се подигне емулаторот составен со друг сертификат и така одново и одново.

   Ако го добиете изворниот код, моментално iPhone имате упатство за тоа како да инсталирате емулатори на Apple TV. За iPhone е исто.

   Честитка.