Како да испратите закажана порака на Телеграм

Телеграма

Една од функциите што ни ја нуди апликацијата Телеграм е да можеме да испраќаме програмирана порака од нашиот iPhone, односно можеме да напишеме што сакаме и да го испратиме на датумот и времето што ги сакаме. Сето ова е направено на едноставен начин и можно е многумина од вас веќе да ја користат оваа опција за Телеграм, но многу други кои штотуку пристигнаа во апликацијата за пораки или ја користат неколку дена можеби не ја знаат. Денес ќе видиме како можат испрати закажани пораки во апликацијата Телеграм.

Првото нешто е логично да ја инсталирате апликацијата Телеграм на нашиот iPhone, iPad, Mac или кој било друг уред. Сега, она што треба да го направиме е да отвориме соба за разговор директно за да можеме да ја програмираме нашата порака. Кога сме во полето за текст, треба да го држиме копчето за испраќање со прстот и да чекаме да се појави пораката: «Испрати без звук» и пораката "Распоред на порака".

Сега едноставно треба да избереме „Распоред на порака“ и можеме директно да ги прилагодиме времето и датумот што сакаме да биде испратена. Логично ќе можеме да продолжиме со испраќање пораки во разговорот, примање и извршување на останатите дејства без проблем. Пораката ќе биде испратена кога ќе пристигнат времето и датумот поставени од корисникот и ние не треба да правиме ништо друго. Оваа функција е исто така навикната на Апликација за MacВо овој случај, треба да ги следиме истите чекори, но со глувчето или тастатурата со кликнување на стрелката за испраќање.

За многумина од нас Телеграмот е над другите услуги на пораки, а сега дури и некои училишта почнуваат да го користат за да комуницираат со своите ученици кои не можат да присуствуваат на наставата поради Covid-19, причината е што овозможува пишување од десно кон лево и на мноштво јазици, што е интересно за учениците .ученици и родители на оние ученици кои не го зборуваат нашиот јазик. Ова е една од многуте предности што Telegram ги има во однос на другите слични апликации.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.