Како да поставите стандардна платежна картичка во Apple Pay

Јаболко Плаќаат

Ако сте користејќи Apple Pay на вашиот iPhone или iPad Како систем за плаќање, можеби веќе сфативте дека можете да зачувате повеќе картички од субјектите што ги издаваат; American Express, MasterCard и Visa.

Во моментов во Шпанија имаме само неколку можности за нивно користење, секогаш во апликациите, ќе мора да чекаме на Интернет и физичко купување сè додека Apple не работи на теренот, што е од корист од нас, бидејќи откриените грешки на пазарот во Северна Америка нема да се повторат тука повторно, или се надевам.

Факт е дека со толку многу опции и начинот на плаќање што се толку директни и едноставни, ќе мора да му кажеме на системот која интегрирана картичка е стандардна за најчестите плаќања, додека другите ќе останат за специфични плаќања во кои ќе ги изберете директно пред плаќањето.

Како што знаеме, воведувањето картички во PassBook е многу едноставно, само треба да направиме «Фото»За системот јасно и со сигурност да ја долови нумерирање на картичката, па дури и датумот на истекување. Редоследот на внесување на картичките не подразбира ништо, затоа, за да се утврди една како основна, ќе мора да одиме на:

 1. Стартувајте ја апликацијата на Поставки.
 2. Ток en Passbook и Apple Pay.
 3. Спуштете се на делот Детали за трансакцијатаи кликнете на Стандардна картичка.
 4. Изберете ја картичката сакате да го користите како стандарден.

Оваа картичка секогаш ќе ја имате за плаќање, освен ако рачно изберете друг, вистинска погодност за оние од нас кои имаат само картички за семејна употреба, а не корпоративни или обоени картички.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

8 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Куасимодо dijo

  Не е можно да се стави PayPal?

 2.   Микеланџело dijo

  дали можеш да поставиш слики од екранот? Јас не добивам ништо од пасошка или Apple pay во менито за поставки, ниту во 6 ниту во 6 плус во верзија 8.1

  1.    М.М. dijo

   Двајца сме, таму не става ништо за книшка или за Apple pay ... ќе биде за iOS9 или така =). И ако ја отвориме апликацијата за книшка, јас дури и нема да ти кажам ... тоа е минималистички.

 3.   dBer dijo

  Така сакав да кажам, или не си се објаснил добро, или не сме те разбрале. Но, мислам дека прво треба да ставите како можеме да ставаме кредитна картичка во книшка чекор по чекор, за подоцна да можеме да ја нарачаме. Се најдобро!

 4.   Трако dijo

  Се разбира, тие заборавија да ја стават најважната работа за луѓето да не полудат, ЕПЛАН ПЛАТИ САМО СЕ ОБЈАВУВА ВО КОРИСНИЧКА КОГА ТВОВИОТ АЈФОН СЕ ПОСТАВУВА КАКО РЕГИОН ВО ОБЕДИНЕТИТЕ ДРATАВИ, е тоа што треба да направите копирајте / залепете .. .

  1.    Кармен Родригез dijo

   Прашањето дека Apple Pay е достапно само кога имате американска сметка што веќе ја покривме во друга објава.
   Ако сакате да размислите за копи-залепете таму, мислам дека луѓето нè читаат и ги следат врските што ги вклучуваме во објавата.
   честитки

 5.   dBer dijo

  Фала Трако, ако е така ... мора да провериш пред да напишеш.

 6.   Диего dijo

  Искрено, те читам, но ти и многу други, и знам за „само САД“. Но, вие ја третирате темата со таква природност што предизвикува да се мисли дека тука е можно. Јас не го сметам вашиот одговор за многу точен, вие треба да претпоставите грешки што се направени и кој мора јасно да ги пренесе е издавачот, особено ако сакате да продолжите да читате.