Како да ослободите простор на iCloud од вашиот iPhone

Сигурно многумина од вас кои ја читаат оваа статија и го гледаат ова видео, го препознаваат известувањето за грешка за целосен простор за складирање на iCloud. Сигурно повеќето од вас плаќаат за проширување на меморијата за iCloud, дури и ако се работи за оние ситни 99 центи што се зголемуваат на околу 50 GB што имаат вкус на слава. Дали плаќате за нешто што навистина ви треба? Можеби ова видео ќе ве изненади и ќе ви помогне да заштедите неколку евра.

Apple продолжува да ни нуди многу оскудна меморија за складирање iCloud од 5 GB, и покрај фактот дека капацитетот на iPhone и iPad се зголеми експоненцијално во последните години, и покрај фотографиите и видеата што ги снима нашиот iPhone се со многу повисок квалитет и (следствено) поголеми Нашите документи и ставки од работната површина на нашиот Mac се исто така во iCloud, резервните копии на сите наши уреди ... крајниот резултат е дека тие 5 GB се бескорисни за скоро сите. Ова предизвикува многу проблеми затоа што не можеме да ги чуваме нашите фотографии, ниту резервните копии на нашите уреди, итн. iCloud е ретка, но неверојатно неопходна стока за секој што има iPhone, iPad или Mac и многу повеќе за оние кои имаат неколку од овие три.

Apple ни нуди многу едноставно решение: проширете го нашиот капацитет за складирање во iCloud и за само 99 центи веќе имаме 50 GB што ги решаваат сите наши проблеми ... привремено. Апликации како WhatsApp, фотографии, видеа и бекап, податоци за апликации ... дури и 50 GB може да останат пониски ако не управуваме добро со нашето складирање на облак. На ова видео ви покажуваме како да го елиминирате сето она што не ви треба, да немате дупликат податоци што зафаќаат простор непотребно, така што треба да платите само (ако треба да платите) за она што навистина ви треба.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.