Како да побарате наплата од App Store директно од iPhone

јаболко-продавница-апликација-iPad-1024x575

Ако сте корисник кој сакаат да тестираат апликации или премногу бараат Што се однесува до сите преземања за да ве убедат, многу е веројатно дека сте морале да побарате поврат на средства во App Store. Ако ова е ваш случај, или сакате да бидете спречени во случај да ви се случи во блиска иднина, денес ќе објасниме како се спроведува процесот на барање за враќање на парите во самата App Store директно од iPhone. Дали сакате да знаете како да го направите тоа?

Всушност, чекорите што треба да се следат за да се побара а Наплата на продавницата за апликации директно од iPhone Тие се навистина лесни и откако ќе ги извршите со шемата што ја презентираме подолу, ќе можете да знаете како да го сторите тоа во случај да ви се случи. Најдоброто нешто не би било, и дека сите апликации што ги купувате навистина вреди, но понекогаш, нашите очекувања се многу големи и го надминуваат капацитетот на програмерите и позитивните коментари што ги оставаат другите корисници во многу случаи.

Како да побарате враќање на парите од iPhone

 1. Првото нешто што треба да направите е да пристапите до страницата Пријави проблем Јаболко
 2. Откако ќе влезете, мора да ја барате апликацијата што сакате да ја вратите во списокот што се појавува на екранот.
 3. Кога ќе го лоцирате, ќе видите дека само лево има копче што означува Извештај. Мора да го притиснете за да продолжите и да го започнете барањето за рефундирање.
 4. Сега ќе треба да изберете од опаѓачкото мени што е проблемот што ве тера да го испраќате извештајот до Apple и да го опишете во полето подолу.
 5. Сега ќе добиете известување дека услугата Apple ќе ве контактира во следните 48 часа.
 6. Општо земено, на овој начин, и ако има објаснети причини на правилен начин за враќањето, тие обично внесуваат рефундирање без проблеми на вашата сметка.

Дали сте пробале претходно направете наплата за апликациите од App Store на овој начин?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

5 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Даниел dijo

  Колку долго даваат поврат, бидејќи веќе поминаа 7 дена

 2.   Норма амадор Зумаја dijo

  Барам враќање на парите што ми ги зедоа од картичката без мое одобрение, тие се 3, еден од 17 пезоси, друг од 179 и друг од 599, ако не ми вратат или ми ја разјаснат банката, ќе продолжам кон побарувачката што одговара на вашата компанија.

 3.   Xavier dijo

  Благодарение на овој пост можев да побарам враќање.
  Се надевам дека „Епл“ е во согласност со враќањето

 4.   Isизела Патриша де ла Пења Рабино dijo

  Барам враќање на моите пари, бидејќи тие ми ја наплатија картичката со цена на АПП што не ја инсталирав. Јас немам начин да побарам наплата преку Интернет бидејќи ми кажува дека не е причина да го сторам тоа. Објаснувачката страница воопшто не е пријателска, би сакала да ми дадете страница во Apple каде што можам да ја внесам мојата жалба за наплата на нешто што не сум инсталирал. Наплатата е веќе направена на мојата кредитна картичка. (3 април 2020 година) Се надевам дека некој ќе ме контактира за да најде решение за ова неправилно наплата.

 5.   Мерисол Рамирез dijo

  Па, побарав поврат на средства и стигна е-поштата со порака дека регистрацијата е свртена, но јас сум
  гледајќи ја изјавата и ми наплаќаат, сепак, ги проверив претплатите и не се појавува како активен, што треба да направам