Како да го гледате финалето на Копа дел Реј помеѓу ФК Барселона и Валенсија ЦФ на вашиот iPhone

Во принцип, она што ни е јасно да ги видиме најавите што се емитуваат на La 1 de RTVE е дека тој ќе биде одговорен за емитување на овој натпревар, така што во принцип може да се следи директно од неговата официјална веб-страница или апликацијата. Но, ова е во очекување на резолуција што судијата ја процени вчера дека треба да изврши ново извлекување затоа што емисијата за емитување беше исклучена од Медијапро.

Засега, она што е јасно е дека Трговскиот суд има број 12 пресуди против РФЕФ И во моментов единственото нешто што е јасно е дека се чини дека ТВЕ ќе биде задолжен за пренос на важниот натпревар што ќе го реши шампионот во Копа дел Реј во 2019 година. Натпреварот ќе се игра на стадионот Бенито Виламарин во Севилја и ќе служи да одлучи шампион.

Нередот со емисиите ни остава алтернатива на користете ја апликацијата што TVE ја има во продавницата за апликации на Apple, така што во принцип нема да имаме проблеми да го следиме натпреварот помеѓу ФК Барселона и Валенсија ЦФ. Во случај на Барселона, тоа би бил петти последователен куп, нешто што никој никогаш не го постигнал, но Валенсија нема да му олесни на тимот што може обвинуваат жртви на некои важни играчи и дека тоа е трогнато од исходот од полуфиналето во Лигата на шампионите.

Значи, ако поради некоја причина треба да го видите ова финале со кое се соочуваат екипите на Валверде и Марселино, од вашиот iPhone или iPad можете да пристапите директно од врската до преземете ја апликацијата RTVE. Апликацијата е бесплатна, затоа не грижете се во оваа смисла, финалето на Купот се емитува на отворено и се чини дека тие конечно ќе бидат одговорни за неговото емитување.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)