Како да го заштитите вашиот Молња или MagSafe

Скршена магсафе

Ако веќе сте го слушале подкастот за Актуалвадад iPhone или активно ги следите неговите учесници на Твитер, ќе знаете дека неодамна зборуваа за Громобрански кабли и како се скршиле (Многу поради постојаните промени во температурата што ја шират и компресираат пластиката на кабелот додека не се расипе).

Па, во нашето интензивно пребарување во платформите за финансирање најдовме решение, секогаш остануваме во тек затоа што има многу луѓе кои сакаат да го исполнат својот сон и тоа е начин да го сторат тоа, и ако можеме да помогнеме и во исто време ве информираме за одлична идеја зошто да не го сторам тоа?

Па, како што споменавме пред некој ден на подкастот, на многу луѓе им се случува да се расипат овие кабли, или на iOS-уредот или на Mac-от, и бидејќи ова е вистински проблем и нов кабел чини скоро 30 € (премногу висок за кабел, иако секогаш можете да ја користите гаранцијата за да ви испратиме нов по цена од 0), група луѓе имаа фантастична идеја.

Заштитник на кабли

Ова е IVY, мал и ефтин заштитник изработен од метал што ќе спречи пластика на вашиот кабел да страда од секојдневно злоупотребување, како и ограничување на неговиот агол на свиткување, со што ќе се заштити од можни кршења и опасности што може да ги предизвикаат ова (освен трошоците за вашиот џеб, скршената жица може да предизвика искри и што вклучува тоа).

Од само 5 долари можеме да добиеме пар од овие заштитници (по еден за секој крај) кои се лесно употребливи со едноставен гест на навртување. Но, кој подобро да ви објасни некој производ отколку неговите креатори?

За да добиете еден, треба само да отидете во нејзината кампања IndieGoGo и да ја изберете опцијата и бојата што најдобро одговара на вашите потреби, Тука ја имате врската.

Кампањата е од флексибилно финансирањеЗатоа, не плашете се ако не ги достигнат посакуваните 5.000 УСД, производот ќе биде произведен и дистрибуиран во секој случај, и откако достигна 2.000 УСД врз основа на финансирање од 5 УСД, јас лично го сметам за достигнување.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

26 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Vcnt Vic Пастор dijo

  Новите кабли се ѓубре. Веќе скршив два оригинала за помалку од 2 години и кинеските се расипани за два дена. Ова со 24-те пинови не се случи

 2.   Лукас Гојколеа Молина dijo

  Научете да се грижите за тоа, моето осветлување го имам две години и е во совршена состојба

 3.   Хари onesонс dijo

  Лора Ирегуи onesонс

 4.   Лора Ирегуи onesонс dijo

  Допрете го купете го тоа

 5.   Хавиер dijo

  За рудникот, го зезнав пружината на пенкалото на секој крај .. Истиот резултат !!

 6.   Desiree dijo

  Каде можам да ги купам овие заштитници, дали некој знае? Ами ми го пренесе тоа со мојот мак и со iphone

 7.   румени dijo

  но металот создава и електромагнетно поле, не се препорачува обложување на кабел да е метал, може да привлече дел од струјата

  1.    Хуан Колила dijo

   Можете да бидете сигурни Рубен, кабелот Молња има и пластичен слој одвнатре што спречува струја да згасне, па оттука и неговата цена (Кинезите не ја носат) и тоа е кога ќе се расипе и каблите ќе почнат да се расипуваат од во рок кога ќе почне да испушта искри. Од друга страна, ние никогаш не би ве советувале нешто што може да ја доведе во опасност вашата безбедност или на вашите уреди devices

 8.   Франциско Лозано dijo

  Анхел Галан Родригез погледнете го ова е подобро од она што му го ставивме

 9.   Нандо dijo

  Ако сакам да фатам два пара (едниот за MacBook и другиот за iPhone), дали треба да ја изберам опцијата „IVY two Pair“, нели?
  И во него се вели дека освен товарот „IVY Shipping Worldwide“, треба да направите две плаќања?
  Благодарам

  1.    Хуан Колила dijo

   Афирмативно на вашите две прашања, мора да платите 4 УСД за испорака, да купите единици што ќе ги купите се само 4 УСД за сè каде било. 😀

 10.   Слика на зачувани места Рикардо Флорес dijo

  Рокдриго Микс Микс

 11.   Ангел Галан Родригез dijo

  Исто така, ако сум скршил 1 Франциско Лозано за 2 година

 12.   Ентони dijo

  за оние кои бранат и велат дека треба да се грижиш за тоа.
  Јас многу се грижам за моите работи и каблите и за iphone полначи и за макбук итн се трошат.
  Еден близок пријател, кој работи како техничар во продавница за јаболка, ми го кажа истото, дека се чини дека тие го прават тоа за да можеме да купиме уште еден неколку години по неговата употреба.
  Дури и Кинезите траат подолго, проклето, ти се чини дека сакаш да го браниш неодбранливото за Бога! добро не?

 13.   Работни места dijo

  Паузи? купи нов, или е тоа што не можеш да си го дозволиш? сиромав човек! јаболкова филозофија

 14.   Кевин Фукен dijo

  Имав iPhone 4 и кабелот траеше две години .. Сè зависи од грижата.

  1.    Пау dijo

   Токму Кевин, iPhone 4 сè уште немаше кабел за молња. Јас само ги заменив моите 4 за 5 и 24-пинскиот кабел дефинитивно се задржа многу подолго. Не толку молњата, која веќе ја имав две за еден месец ...

 15.   серакоп dijo

  Јас го правам истото и трошам многу помалку, решението е тефлон што се продава во која било продавница за градежни работи и е претставен во 'рѓа како и секоја изолациска лента, што е друга бела боја. Со ова ги обвиткувам краевите на кабелските громобрански кабли колку што е потребно и откако ќе се залечи искршената пластика на кабелот, тогаш го пресекувам вишокот и на крајот на тефлонот правам точка на инстант лепак за никогаш да не дојде исклучен, а потоа внимателно го поминувам пламенот на запалката низ целиот тефлон, така што топлината го прилагодува до совршенство на целата површина каде што се користеше, а потоа користам влажна крпа за чистење на саѓи и има НОВ молскавичен кабел !

  1.    Хуан Колила dijo

   Многу добра идеја серакоп, посакувам некои од нас да беа толку пригодни хахахаха IVY е за луѓе кои не знаат или претпочитаат да не го прават она што го направивте, јас дури и испробав некои методи, но сите тие беа исфрлени, затоа и видов дека овој Изгледа и убаво (металниот) е многу добра идеја

 16.   Јави hf dijo

  Зошто не го провериш правописот малку?

  1.    Пау dijo

   Јас веќе престанав да го кажувам тоа во коментарите ... Секој пат кога коригирам нешто што луѓето скокаат врз мене, и тоа, навистина, не го мислам лошо. (Начо, во случај да го прочиташ ова и не знаеш на што се однесува ЈАВИ ХФ, провоцирај е со v).

   1.    Пау dijo

    Хуан, сакав да кажам Хуан, а не Начо лол

 17.   Нандо dijo

  Дали сте сигурни дека доколку не ја постигнат целта ќе ги извршат пратките?
  Бидејќи сè што вели е дека „Оваа кампања ќе ги добие сите средства дури и ако не ја постигне својата цел“.
  Може ли некој да го реши ова прашање за мене?
  Благодарам

  1.    Хуан Колила dijo

   Многу безбедно, флексибилно финансирање значи дека проектот и производите се завршени дури и ако не ја постигнат целта, тие нема да ги чуваат вашите пари без да ви дадат ништо

 18.   Добро dijo

  Предизвикано! Те молам, смени го.