Како да ги отворите врските на Spotify на Apple Music (и обратно) со MusicMatch

Многу зборуваме за бројот на корисници што ги има Spotify или Apple Music, на крајот секој одлучува која услуга е најдобра за нив врз основа на опциите што секој им ги дава. Каталозите се практично исти, а цените слични. И не, не земај во предвид што користат и твоите пријатели... Дали ти дале линк до песна на Spotify да ја слушаш, а таа нема Spotify? не грижете се ... Авреме со MusicMatch можете да слушате која било врска на Spotify на Apple Music и обратно ... 

Внимавајте да има две апликации наречени MusicMatch, во овој случај мислиме MusicMatch: Слушајте каде било, апликација која нè тера да заобиколиме помеѓу Spotify и Apple Music, т.е. Ќе треба само да имаме музичка врска од едната од двете сервиси, а потоа да ја отвориме во другата. И сето тоа следејќи ги следните чекори, веќе ве предупредувам дека се се сведува на копирање на врската и отворање на MusicMatch:

  1. Добијте линк до песна, албум или изведувач од некој друг (или најдете го на интернет или во која било апликација).
  2. Копирајте ја врската Spotify што ја добивте на таблата со исечоци со долго притискање и избирање Копирај
  3. Отворено MusicMatch.
  4. Ток Отворете во Apple Music.

CСо овие едноставни чекори ќе видиме како MusicMatch ја отвора апликацијата Apple Music со песната што ја добивме за Spotify. Имајте на ум дека овој процес функционира на ист начин кога сакаме да отвориме песна на Apple Music на Spotify: копирајте ја врската, отворете го MusicMatch и тој автоматски ќе ја отвори песната на другата услуга. Интересен процес за да можеме да ја видиме музиката на другите услуги во апликацијата што ја сакаме. И на тебе, За која од двете услуги сте повеќе заинтересирани? Дали претпочитате да користите други како Amazon Music наместо Spotify или Apple Music? Ве читаме ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.