Како да ја проверите јачината на сигналот во iOS 8? (Без прекин во затвор)

Јачина на сигналот на iPhone

Сигурно ако сте корисник со jailbreak, ќе знаете неколку методи за да можете попрецизно да го знаете интензитетот на сигналот за покривање што го имаме во секое време на нашиот iPhone. Постојат неколку измени што ви овозможуваат да го измерите со броеви, со подетални симболи, и кои дури ви даваат многу повеќе информации за тоа. Ношто ако сакаме да уживаме во нешто слично без jailbreak? Тоа всушност може да се направи, и не бара премногу сложен процес за да се постигне тоа.

Всушност ова Трикот за проверка на јачината на сигналот на iPhone ќе функционира ако имате iOS 8 на вашиот терминал или повисока верзија. Сè што треба да направите е да ја следите редоследот што ќе го детализираме чекор по чекор подолу. Откако ќе завршите, заедно со вообичаениот симбол на сигналот на вашиот терминал, треба да пронајдете број. Тој број се движи од -40 до -130, и спротивно на она што би можеле да мислиме, колку е помал, толку е подобар сигналот за покриеност на нашиот iPhone. Дали сакате да го направите тоа во ваш? Па следете ги овие чекори!

Како да се знае интензитетот на покриеност во iOS 8

 • Бирајте * 3001 # 12345 # * на вашиот iPhone и притиснете го копчето за повик.
 • Сега сте во режим на поле. Willе забележите дека имате индикатор за покриеност горе лево од вашиот екран. Можете да ги видите решетките и бројот со кликнување на нив.
 • Притиснете го копчето Дома за целосно излегување
 • Во случај да сакате да биде трајна промена, мора да го притиснете копчето за напојување додека не го видите сигналот за исклучување на iPhone. Не исклучувајте го, само притиснете го копчето Home и вратете се на вашиот екран со овој нов индикатор за нумерички сигнал.

Во случај да сакате да го избришете, само треба повторно да ја притиснете истата низа на броеви и потоа директно да го притиснете копчето Home. Лесно нели? .


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

28 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Хектор Санмеј dijo

  Не можам да направам бројот да остане постојан ... т.е. влегувам во режим Field, го притиснав копчето за исклучување и кога ќе се појави потврдата за исклучување, тоа нема да ме пушти да го притиснам копчето home ... можам само хит Откажи.

  Можете ли да ги наведете чекорите малку подобро?

  1.    Мајкл dijo

   Хектор откако ќе се појави опцијата за исклучување на екранот, држете го домот додека не се вратите на главниот екран, пробајте да проверите дали работи.

 2.   корисникот dijo

  За волја на вистината, колку е повисоко, толку подобро. Подобро е да се примаат -40 (dBM) отколку -80 (dBm)

  1.    Мајкл dijo

   Хектор откако ќе се појави опцијата за исклучување на екранот, држете го домот додека не се вратите на главниот екран, пробајте да проверите дали работи.

 3.   Bruno dijo

  Здраво iPhone News!

  Прво на сите да ви честитам за работата, јас сум голем обожавател.

  Засилениот број се обидов да го оставам постојан, но не успеав.
  - Кога ќе го погодам копчето и ќе се појави исклучувањето, му давам да се откаже (бидејќи копчето Home не прави ништо таму), и се враќам на екранот за режим на поле.
  -Повторно го погодив Домот, да се вратам на мојот екран, но го губам бројот, така што не можам трајно да го имам.

  Што правам погрешно? Дали сум единствениот што се случува?

  Однапред ви благодариме

 4.   Марк dijo

  Да .. Јас исто така не можам да го направам постојан Хектор, ми се случува исто како тебе.

  1.    Мајкл dijo

   Марко откако ќе се појави опцијата за исклучување на екранот, притиснете и задржете дома додека не се вратите на главниот екран, пробајте да видите дека работи.

   1.    Марк dijo

    Ви благодарам многу Мајкл! многу љубезно.
    Поздрав.

 5.   Јован dijo

  Паметно! Она што треба да направите е да го задржите копчето Home околу 10 секунди и е совршено! Поздрав

 6.   Pi dijo

  Не можам да го поправам. Ниту со она што го реков денес iPhone ниту со она што го вели Хуан.

 7.   Хектор Санмеј dijo

  Совршен Хуан, како што рековте ...

  Откако ќе влезете во менито Режим на поле, притиснете го копчето за напојување и кога ќе го потврдите исклучувањето, држете го копчето HOME 10 секунди ... Бројот ќе остане на местото на лентата за кругови.

  Честитки!

 8.   Pi dijo

  Добро, готово !!
  Како што објасни Хектор.

 9.   Јоана dijo

  Неможам . Имам ајфон 6 и нема начин.Копчето е исклучено, не странично ???

 10.   Јоана dijo

  Јас навистина не можам. Ја ставам низата што ја давам на страничното копче, но нема како да остане мирна ха ха ха 😭😭😭😭😭😭😭😭😭

 11.   Карина Сото dijo

  Здраво! Имам iPhone 6 plus и се обидов без успех, штом ќе ја внесам лозинката ми кажува да почекам момент и веднаш ми праќа грешка

 12.   полека читај dijo

  Направете како што велат:
  Дајте го да се исклучи додека не го добиете копчето за исклучување.
  Значи, имате две опции: исклучете и откажете.
  Па, ниту едно од двете, притиснете го копчето Дома «физичко копче за iPhone» и не го пуштајте додека не ве однесе на работната површина
  хахаха расположи се !!
  Ви благодарам на сите

  1.    Јоана dijo

   Добро ви благодарам многу постигнато conseguidoИ навистина ми се допаѓа оваа страница, исто така, ние имаме многу повеќе од iPhone !! Ви благодарам на сите

 13.   бубамара dijo

  Здраво на сите, ги правам сите чекори и не можам да ги отстранам точките, ако имате jailbreak, нема? тоа е iphone 5c

 14.   Дунгад dijo

  Ги следам СИТЕ упатства, т.е го држам копчето Home притиснато околу 10 секунди, сè додека не се појави екранот на папката и не се поправи, односно се врати на графичкиот начин на прикажување на интензитетот. Сето ова во 4S.

  Со почит

 15.   јавиерм dijo

  Да видиме дали ќе научиме да читаме малку, прво притиснете го копчето ИСКЛУЧЕНО, и кога ќе се појави екранот со дејството на исклучување, притиснете го копчето ДОМ 10 секунди,

 16.   бубамара dijo

  Јас веќе го сторам тоа, го притискам копчето за исклучување и кога ќе излезе „исклучи“ или „откажи“. Притискам на копчето за почеток додека не се врати на главниот екран и круговите продолжуваат.

 17.   Јангоје dijo

  Вреди само да се пофали, ако сте го активирале сири, деактивирајте го затоа што барем кога ќе го притиснам копчето за дома за 10 секунди, сири скока, затоа не оди на работната површина. и исклучување ако и процентот останува фиксен. Среќно и благодарам Кристина.

 18.   Дејвид dijo

  Не престанувајте да го притискате копчето за исклучување во кое било време, ќе го притиснете копчето за исклучување и кога ќе се појави слајд до исклучување, без да го ослободите копчето во кое било време, ќе го притиснете копчето за почеток додека не се појави на главниот екран. Треба да ги имате и двете копчиња притиснати.

  Со почит

 19.   Хектор Санмеј dijo

  Давид, не, така што најверојатно ќе постигнеш е да го рестартираш телефонот хахахахаха.

  Притиснете го копчето за исклучување додека не се појави екранот „Лизгај за да се исклучи“. И таму, копчето за напојување се ослободува и копчето Home се притиска приближно 10 секунди. Ниту Сири, ниту Сиро не прескокнуваат… На екранот за потврда «Слајд за да се исклучи», копчето за дома со долго притискање ве враќа на почетниот екран.

  честитки

  ПС: Запомнете дека е во iOS 8.

 20.   Дејвид dijo

  Па, да го сторам тоа вака, е единствениот начин броевите да останат фиксирани во мојот 5S со iOS 8.1.1, како што правам со ослободување на топчињата ... Тоа е ако штом се вратам на почетниот екран, ги пуштам двете копчиња и не рестартирај.
  честитки

 21.   Dani dijo

  Да видиме дали има некој трик, освен за сигналот Wi-Fi, поздрав

 22.   Самуел Фернандез dijo

  Ако стане фиксен, во одреден момент во иднина може да се врати назад? Со други зборови, влегувам во режим на поле, ги следам чекорите за да го поправам, но две недели од сега сакам повторно да ги видам „точките“, може ли?

 23.   Д-р Бактерио dijo

  За да имате предвид, на крајот од процесот, кога ќе притиснете на копчето за почет и се појави почетниот екран, не го ослободувајте веднаш. Треба да продолжите уште неколку секунди со притискање и тоа е поправено.