Како да слушате YouTube со исклучен екран и без реклами на iPhone

YouTube ја прави претплатата достапна за сите корисници кои се заинтересирани да уживаат во својата видео платформа без реклами. YouTube Premium, претплата која е со цена од 9,99 евра за индивидуална верзија. Благодарение на оваа апликација, можеме да го користиме YouTube во позадина без реклами како да е апликација за стриминг музика.

Очигледно, кој не може да плати за стриминг музички сервис нема да плати за да гледа YouTube без реклами. За среќа, постои потполно бесплатно решение да можеме да уживаме во нашите омилени песни на YouTube во позадина, дури и со платениот екран, благодарение на прелистувачот Brave.

Храбар, заедно со Firefox, е еден од најдобрите прелистувачи кои се моментално достапни на пазарот кои фокусираат голем дел од неговите функции на заштита на приватноста на корисниците покрај тоа што вклучуваат блокатор на реклами.

Последното ажурирање што го доби ажурирањето ни овозможува да го креираме обете плејлисти на YouTube, како што се Vimeo, Soundcloud или Twitch меѓу другите. Сепак, она што нè интересира е компатибилноста со YouTube, бидејќи ни овозможува да креираме плејлисти за слушајте во позадина и без реклами.

Како да слушате YouTube во позадина на iPhone

IPhone во позадина на iPhone

Ако сè уште не сме го преземале овој прелистувач, тоа е првото нешто што мора да го направиме преку следниот линк.

Храбар прелистувач: Прелистувач на веб-страници (врска со AppStore)
Храбар прелистувач: Прелистувач на веб-страницислободен
 • Следно, одиме на страницата m.youtube.com. Ако ја напишеме мрежата на YouTube, апликацијата автоматски ќе се отвори.
 • Ние ги бараме песните што сакаме да ги додадеме на плејлистата и кликнете на опцијата Додади прикажан на дното на екранот. Овој процес мора да го спроведеме онолку пати колку што е потребно за да создадеме список за производство.
 • За да ја слушаме листата за производство, пристапуваме до Храбро мени и кликнете на Список за производство. Во овој дел се прикажани сите песни што ги додадовме, песни што можеме да ги избришеме или да го смениме редоследот.
 • Со кликнување на која било од нив, ќе започне репродукцијата во позадина и можеме да го исклучиме екранот.

Ако наместо да го исклучиме екранот, ќе излеземе од апликацијата за да користиме други апликации, видеото ќе се прикаже во позадина на лебдечки екран.

Ако некое време сте имале намера да менувате прелистувачи и редовно го користите YouTube за да ја слушате вашата омилена музика, треба да размислите за Храбар, бидејќи тој исто така ни нуди десктоп верзија, синхронизација на обележувачи ...


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

4 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Карлос dijo

  тоа не функционира

  1.    Игнасио Сала dijo

   Работи совршено и на приложените слики го имате резултатот.

   Поздрав.

  2.    Lu dijo

   Јас користам Brave повеќе од една година, моја верзија: 1.24 (21.4.1.15).
   Тоа не функционира.

   1.    Lu dijo

    Исправка: кликнување на врската во статијата добив нова верзија. И да, работи.
    Благодарам, тоа е многу корисна карактеристика.