Како да го ставите Apple TV 4 во режимот "Демо" од Apple Store

AppleTV

Battle Supremacy: Evolution за Apple TV 4

Дали некогаш сте се запрашале дали можете да го ставите вашиот Епл ТВ 4 Како сте го виделе во Apple Store? Па да, можеш. На Демо режим o Демо режим е, според „Епл“, посебна поставка која заклучува многу поставки за да го задржи „Епл“ телевизорот „Епл“ за секој пат кога нов клиент сака да го проба, што има смисла или во спротивно би дошло време кога корисникот би тестирал уред на кој можеби ќе му треба враќање.

Но, тоа не само што ни го дозволува ова, како што можете да прочитате подоцна. Ние исто така можеме да ги користиме нејзините ефекти за да ограничи некои функции И, мора да се каже, постои една од овие функции што јас лично сметам дека е многу корисна. Подолу ви покажуваме како да го активирате демо режимот на вашата четврта генерација на Apple TV.

Како да го активирате демо-режимот на Apple TV 4

 1. Ние го отвораме подесувања.
 2. Отвораме Генерално.

поставки за tvOS

 1. Сега  избираме (но не отвораме) Информации.

tvOS генерал

 1. Ние го притискаме копчето Играјте / паузирајте 4 пати. Demе се појави „Демо режим“.

демо мало tvOS

 1. Ние го активираме Демо режимот со кликнување на него и избор Apple Store.

демо режим tvOS

Овој режим ќе ни овозможи, на пример, ограничете ја репродукцијата на видео на одредено време, заклучете ги поставките или поставете URL како сопствен чувар на екранот. URL-то ќе прикаже скринсејвер создаден од Apple што ќе го преземе во позадина и ќе се репродуцира откако ќе ги примени промените. Скринсејверот ќе се повторува во јамка додека Apple TV е во демо режим како да го видовме во продавница. Во теорија, исто така можете да ставите своја позадина.

Во овој момент ќе се прашувате која е функцијата што ми се чини толку интересна, нели? Па, за да се ограничи времето на репродукција на видео. Ова може да ни се најде кога сакаме само едно од најмалите во семејството да гледа телевизија за кратко време без да претера. Зарем не е интересно?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Јаранор dijo

  Интересната вистина не е. Но, сè што објавувате за appletv 4 е ценето бидејќи малку е објавено за тоа и би сакал повеќе написи од appletv или дел од игри или апликации секој пат кога тие ќе достигнат повеќе до пахарши.