Pebble сега ни овозможува да ја контролираме јачината на музиката

камче

Неколку, но интересни подобрувања се наоѓаат во Верзија на фирмвер за паметен часовник со камчиња. Оваа надградба е лансирана пред неколку часа од тимот на калифорниската компанија и можеме да ја најдеме при отворање на оригиналната апликација Pebble на нашите iPhone телефони (внимание на сите што ја инсталирале првата бета верзија на iOS 8, бидејќи може да најдете проблеми за да продолжите да го користите часовникот со камче со iPhone).

Едно од најзначајните подобрувања на ова ажурирање е можноста за преуредување на апликациите во фрлачот. Ова значи дека оние што најчесто ги користите нема да бидат исфрлени во позадина, бидејќи ќе имате целосна моќ за донесување одлуки за тоа каде се наоѓа секоја апликација. За да го направите ова, едноставно треба да го притиснеме копчето за избор на часовник (оној во центарот) и да ги користиме другите две копчиња за подигање или смалување на апликациите.

Второто подобрување има врска со свирење музика. Во рамките на соодветната апликација, ќе го притиснеме и држиме долното копче на паметниот часовник и од таму ќе можеме да избереме дали сакаме да ја зголемиме или намалиме јачината на звукот на музиката што ја слушаме. Апликацијата ќе ни покаже, од ова ажурирање, напредок во текот на песните.

Конечно, на аларм сега ќе може да продолжи да вибрира до десет минути наместо 60 секунди што ги најдовме во претходните верзии на фирмверот. Така, изговорот „заспав“ веќе нема да работи за вас.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: AB Internet Networks 2008 SL
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   JL (@ joesomo72) dijo

    Добро резиме. Што е со iBeacon? Можете ли да објасните од што се состои и како да го користите со камчето? Благодарам